В окупованому Донецьку через соцмережі шукають «спортсменів» та екссиловиків для відправки до Казахстану

В окупованому Донецьку в соцмережах з'явилися оголошення про нібито пошук спортсменів та колишніх силовиків для відправки в охоплений протестами Казахстан з метою «забезпечення порядку та допомоги владі». Організатором зазначено «Військово-патріотичний клуб «Покров» із Росії, керівник якого спростовує інформацію про набір добровольців для розгону протестів у Казахстані.

Перекрита спецназом вулиця в Алмати, Казахстан, 05.01.2022 Фото: Reuters

Оголошення подібного змісту розміщені в кількох донецьких спільнотах з пошуку роботи в російській соціальній мережі «Вконтакте» та в месенджері Telegram, повідомляє сайт «Новости Донбасса».

Організатором зборів вказується «Військово-патріотичний клуб «Покров» у російській Астрахані. Як зазначається, перед відправкою до Казахстану добровольці мають пройти дводенну підготовку. Їм обіцяють оплату по 5 тисяч рублів на день з доплатою «за виконання доручень», а також харчування та проживання.

«Астрахань, Військово-патріотичний клуб «Покров». Посадові обов’язки: підтримання громадського порядку та забезпечення громадської безпеки біля Казахстану. Допомога у наведенні порядку місцевої влади. Після приїзду в Астрахань буде підготовка 2 дні», – йдеться у повідомленні.

Фото: novosti.dn.ua

Водночас, керівник клубу «Покров» Андрій Барілов у телефонній розмові з «Новостями Донбасса» спростував інформацію про набір спортсменів для залучення до розгонів протестувальників у Казахстані. Він стверджує, що вперше чує про такий набір та назвав інформацію з оголошень фальшивою.
«Ні ви що?! Ми поза політикою і таким не займаємось. Це якісь фейки», – заявив Барілов.

Нагадаємо:

  • З 2 січня 2022 року в Казахстан відбуваються масові протести проти підвищення цін на скраплений газ, що переросли у вимоги відставки уряду і президента. Силовики застосували світлошумові гранати і сльозогінний газ, протестувальники трощили поліцейські авто. У відповідь влада оголосила надзвичайний стан, ввела в Алмати військових і бронетехніку. Затримано кілька сотен протестувальників. Президент Казахстану розпустив уряд, поклавши на нього провину за зростання цін.
  • Організація Договору колективної безпеки (ОДКБ, до якої входять РФ, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Узбекістан і Таджикістан) вирішила на прохання президента Касим-Жомарта Токаєва ввести «Колективні миротворчі сили» до Казахстану, де другу добу триває повстання, у яке переросли вуличні протести проти підвищення ціни на скраплений газ.
  • 7 січня 2022 року РФ, Білорусь, Вірменія і Таджикістан ввели свої війська на територію Казахстану на запрошення президента Касим-Жомарта Токаєва. В місті Алмати відбуваються вуличні бої між армією Казахстану і озброєними учасниками протестів.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine