В Україні з 1 березня зростуть пенсії на 14%

З 1 березня в Україні пенсії піднімуть на 14%. У середньому виплати пенсіонерам зростуть на 500 гривень.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Майже 5 млн 900 тис тих, хто отримує страхові пенсії, призначені до 2019 року, отримають доплати в середньому по 500 грн», – розповів Шмигаль на брифінгу.

Військові пенсіонери та ліквідатори з інвалідністю отримають від 700 до 1500 грн більше.

Буде збільшено мінімальні пенсії для пенсіонерів, які не мали страхового стажу.

У 2022 році в Україні мінімальна пенсія зросте лише на 159 грн. Згідно з розрахунками Мінсоцполітики, пенсіонеру на базові потреби за місяць потрібно 3692 грн. Як наслідок, 11 млн українців залишатимуться за межею бідності.

Правозахисники нагадали, що Верховний Суд України постановою у справі №235/23567/17 став на захист людей, поставив крапку у цьому та нагадав, що основи й механізми призначення, перерахунку й виплати пенсій із коштів Пенсійного фонду регулюються Законами України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та «Про пенсійне забезпечення».

Нагадаємо:

  • Юристи благодійного фонду «Право на захист» розповіли, як внутрішньо переміщеним особам (ВПО) підтвердити стаж для отримання пенсії в разі втрати трудової книжки.
  • Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що через відсутність доступу до архівів на тимчасово непідконтрольній українській владі території жителі ОРДЛО і переселенці при оформленні пенсії часто не можуть підтвердити стаж. За 7 років конфлікту за отриманням пенсії до органів Пенсійного фонду України звернулися 612 тисяч переселенців. Сьогодні на обліку в ПФУ знаходиться 282 тисяч пенсіонерів, які проживають в ОРДЛО.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine