Британські інструктори навчають українських військових користуватися протитанковими комплексами NLAW

Новини
NLAW
Фото: Павло Ткачук/Facebook

Британські армійські інструктори показали українським військовослужбовцям, як використовувати протитанкові ракетні комплекси NLAW.

Інструктаж проведено на базі 184-го навчального центру Нацакадемії сухопутних військ ім. Сагайдачного у Старичах Львівської області, повідомив начальник академії Павло Ткачук, який відвідав заняття та поспілкувався з інструкторами навчальної місії Великої Британії в Україні ORBITAL.

За його словами, дуже скоро перші кілька десятків військовослужбовців ЗСУ будуть спроможні не лише ефективно застосовувати ці ПТРК, а й зможуть самі навчати інших бійців.

«Уже невдовзі перші декілька десятків військовослужбовців ЗС України будуть здатні не лише ефективно застосовувати ці ПТРК, але й зможуть самі навчати інших українських воїнів. Переконаний, спільними зусиллями ми захистимо нашу Батьківщину від будь-яких зазіхань агресора!», – зазначив Ткачук.

Фото: Павло Ткачук/Facebook

Фото: Павло Ткачук/Facebook

Фото: Павло Ткачук/Facebook

Як повідомлялось, прессекретар Білого дому Джен Псакі, посилаючись на слова президента США Джо Байдена, заявила, що будь-який перетин російськими військами українського кордону буде розцінений Сполученими Штатами як вторгнення в Україну і спричинить жорстку відповідь США та їхніх союзників.

Нагадаємо:

  • 17 січня 2022 року міністр оборони Великої Британії Бен Уоллес, виступаючи у британському парламенті, заявив, що Великобританія почала постачати Україні протитанкове озброєння, щоб допомогти їй захистити себе від потенційного вторгнення під час протистояння з Росією, яка зосередила війська біля українського кордону. Зокрема, британськими партнерами було надано нові легкі протитанкові ракенті комплекси NLAW.
  • 20 січня 2022 року чеський міністр оборони країни Яна Чернохова заявила, що Чехія планує надати Україні боєприпаси калібру 152 мм для важкої артилерії. Боєприпаси цього калібру є одними з найбільш дефіцитних в Збройних силах України.
  • Друга партія військової допомоги США Україні містить ручні одноразові гранатомети M141 Bunker Defeat Munition (BDM): понад 80 тонн для посилення оборони. 22 січня в аеропорт Бориспіль прибула перша партія зброї в рамках пакету на загальну суму 200 мільйонів доларів.