Зеленський підписав указ про перехід до професійної армії

Україна переходить до засад професійної армії, грошове забезпечення військовослужбовців буде збільшено, військових і ветеранів забезпечать житлом, а в ЗСУ створять нові 20 бригад - такий зміст нового указу президента України Володимира Зеленського. 

Володимир Зеленський Скріншот Телеканал "Рада"

Про це Володимир Зеленський повідомив під час виступу у Верховній Раді.

Президент України Володимир Зеленський під час виступу у Верховній Раді підписав указ «Про зміцнення обороноздатності держави і привабливості військової служби».

За його словами, указ передбачає:

– збільшення грошового забезпечення усіх військових до рівня не нижче трьох мінімальних заробітних плат

– перехід України до засад професійної армії

– збільшення терміну дії контрактів

– розробку концепції житлового забезпечення військовослужбовців, ветеранів, членів їх сімей

– систему кар’єрного росту офіцерів

– збільшення протягом наступних трьох років чисельності ЗСУ на сто тисяч осіб професійної армії

– створення додаткових 20 бригад ЗСУ 

«Цей указ – це старт переходу України на професійну армію. Цей указ – не тому, що скоро війна, це я говорю для всіх. Цей указ для того, щоб скоро і надалі був мир. І цей указ я з радістю у вашій присутності підписую», – сказав президент. 

Водночас, народний депутат Ярослав Железняк зазначив, що чисельність ЗСУ встановлюється законом України «Про чисельність Збройних Сил України», а не указами президента. 

  • 1 січня в Україні набув чинності закон «Про основи національного спротиву».
  • 25 травня 2021 року у Верховній Раді був зареєстрований як невідкладний проєкт закону «Про основи національного спротиву», поданий президентом України. Також Зеленський подав законопроєкт №5558 про внесення зміни до закону України «Про чисельність Збройних Сил України», яким збільшує чисельність ЗСУ на 11 тис.
  • 29 червня 2021 року Верховна Рада на позачерговому засіданні прийняла за основу президентські законопроєкти про основи національного спротиву (№5557) та збільшення чисельності Збройних сил України (№5558).
  • 16 липня 2021 року Верховна Рада прийняла закон про правові та організаційні засади національного спротиву. Документ визначає поняття національного спротиву, опору, територіальної оборони та їх завдання. 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine