Лукашенко заявив, що білоруська армія підтримає російську, якщо на Донбасі почнеться ескалація

Новини
Беларусь
Олександр Лукашенко і Володимир Путін

Олександр Лукашенко заявив, що російська та білоруська армії будуть разом воювати проти України, якщо на Донбасі почнеться ескалація конфлікту.

Про це Лукашенко сказав в інтерв’ю російському пропагандисту Володимиру Соловйову.

Соловйов поставив питання Лукашенку про те, яким чином діятиме білоруська армія, «якщо українська влада почне війну проти Донбасу».

«Так само, як російська. Що ми тут, жарти жартуємо на південному кордоні сьогодні?», — відповів Лукашенко. «Якщо вони почнуть воювати, я ж сказав у посланні (парламенту та народу — ред), проти нас чи проти Росії, отже, ми воюватимемо, захищаючи себе».

Як повідомлялося, з 10 по 20 лютого у Білорусі тривають спільні з російською армією військові навчання «Союзна рішучість-2022».

Нагадаємо:

  • Олександр Лукашенко і президент РФ Володимир Путін у вересні 2021 року домовилися про узгодження всіх 28 «союзних програм». Таким чином, про «інтеграцію» РФ і Білорусі.
  • У Білорусі з 9 серпня 2020 року тривали акції протесту і мітинги проти фальсифікованих виборів президента.
  • 14 серпня ЦВК Білорусі оприлюднила остаточні підсумки виборів і оголосив переможцем Олександра Лукашенка, який, згідно з офіційними даними, отримав 80,1 % голосів виборців.
  • Опозиція сформувала Координаційну раду для передачі влади в країні і вимагає перевиборів.
  • Депутати Європарламенту не визнають результати президентських виборів в Білорусі і вважають Олександра Лукашенка персоною нон-грата. Євродепутати засудили арешти і акти насильства і тортур проти мирних демонстрантів і закликала до всебічного розслідування цих злочинів.
  • 23 вересня 2020 року Олександр Лукашенко таємно вступив на посаду президента Білорусі. Церемонія інавгурації пройшла в Мінську в Палаці незалежності, заздалегідь про неї не повідомлялося.