Наріману Джелялу можуть призначити премію імені Левка Лук’яненка

Кримський політв’язень, перший заступник Голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелялов може отримати премію імені Левка Лук’яненка.

Про це повідомила міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

«Сьогодні на засіданні Кабміну підтримали ініціативу Президента щодо призначення державної стипендії імені Левка Лук‘яненка нашому кримському політв’язню Нариману Джелялову», — написала Верещук.

При Мінреінтеграції працює комісія з розгляду клопотань про призначення державних стипендій імені Левка Лук’яненка громадянам України, котрі зробили свій внесок у захист територіальної цілісності та незалежності України й протистояли окупації. До складу комісії увійшли три представники правозахисних організацій, зокрема і Кримської правозахисної групи.

КПГ інформує, що у 2020 році ця комісія розглянула 21 клопотання про призначення стипендії, з яких 11 було рекомендовано президенту, серед них 4 клопотання — про призначення стипендій кримським активістам і громадським діячам. Враховуючи рішення комісії, віце-прем’єр-міністр ‒ міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій подає на КМУ пропозиції про призначення стипендій, а уряд рекомендує перелік громадян України президенту для призначення стипендій. Про призначення стипендій президент України видає відповідний указ.

Детальніше про справу Нарімана Джелялова читайте у матеріалі ЦЖР Санкції для переслідувачів Нарімана Джелялова

Як повідомлялося, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров поінформував, що російські окупанти висунули його першому заступнику Наріману Джелялову і іншим затриманим в Криму кримським татарам підозру в нібито здійсненні «диверсії». На його думку, ці дії Кремля є помстою за початок роботи Кримської платформи, установчий саміт якої відбувся 23 серпня.

Нагадаємо:

  • 3 вересня 2021 года в окупованому Криму співробітники ФСБ викрали кримського татарина, жителя Сімферополя Ельдара Одаманова після обшуку в його будинку, який проводився в зв’язку з нібито його причетністю до вибуху на газопроводі в селі Перевальне Сімферопольського району. Силовики вилучили всю комп’ютерну техніку.
  • 4 вересня в Криму співробітники ФСБ вранці провели в селі Первомайське Сімферопольського району обшук в будинку заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова, після якого його затримали і відвезли в невідомому напрямку. До цього вночі окупанти обшукали будинок і затримали жителя цього села Азіза Ахтемова нібито через причетність до вибуху газопроводу в селі Перевальному 23 серпня.
  • Увечері 3 вересня в селі Левадки Сімферопольського району співробітники ФСБ обшукали будинок і затримали Асана Ахтемова. Вранці 4 вересня в Євпаторії силовики обшукали будинок і затримали місцевого жителя Шевкета Усеінова. Місцезнаходження обох затриманих невідомо, як і трьох затриманих раніше Ельдара Одаманова, Азіза Ахтемова, Нарімана Джелялова.
  • П’ятеро викрадених 3–4 вересня російськими силовиками в окупованому Криму кримських татар — Ельдар Одаманов, Азіз Ахтемов, Асан Ахтемов, Наріман Джелялов і Шевкет Усеінов — знаходяться в будівлі «кримського управління ФСБ» в Сімферополі.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine