Протиаварійні роботи в Ханському палаці завершать до 1 травня, вартість становитиме 10 млн рублів – Аксенов

Так званий «глава Криму» Сергій Аксенов запевняє, що комплекс протиаварійних робіт на Графському (світському) корпусі Ханського палацу в Бахчисараї, де під час «реставрації», що проводиться окупантами, тріснула стіна, буде виконано до 1 травня. Вартість проекту складе 10 млн. рублів.

Тріщина на стіні Графського (світського) корпусу Ханського палацу в Бахчисараї Фото: Alexei Konovalov/TASS

Про це Аксенов повідомив у своєму telegram-каналі.

«Прийнято низку рішень для збереження об’єкта «Графський корпус» комплексу споруд «Ханський палац» у Бахчисараї: створення та встановлення підтримувальних та підпірних конструкцій, а також зведення системи стійок, що зменшують тиск покрівлі на стіну, та прокладання бандажів для стяжки будівлі та ін.» , – написав Аксенов.

За його словами, всі підготовчі роботи вже розпочато.

«Приблизна вартість проекту складе близько 10 млн. рублів, а саме завершення всіх протиаварійних робіт планується на 1 травня поточного року. Контракт із підрядною організацією вже укладено», – додав «глава Криму».

Як повідомлялося, велика тріщина з’явилася на стіні одного з корпусів Ханського палацу у Бахчисараї. Будівля зазнала пошкодження через проєктну помилку під час так званої «реставрації». Окупаційні чиновники вважають, що «нічого страшного».

Детальніше читайте в матеріалах ЦЖР Операція «Реставрація»: як в Росії заробляють на кримських пам’ятках та Росія перетворює Ханський палац на муляж

Нагадаємо:

  • У вересні 2019 року ЮНЕСКО оприлюднила нову доповідь генерального директора організації по ситуації в окупованому Криму в сферах освіти, науки, культури, поширення інформації та функціонування ЗМІ. У документі констатується подальше погіршення ситуації на півострові у всіх сферах компетенції ЮНЕСКО.
  • В жовтні 2018 року Центр журналістських розслідувань у статті «Гроші — «пітерським», війна — палацам» повідомляв, що тендер на розробку науково-проектної документації (НПД) з ремонтно-реставраційних робіт у Ханському палаці в Бахчисараї виграло ТОВ «Меандр» з Санкт-Петербургу. Загальна сума контрактів, які ця компанія отримала в окупованому Росією Криму за два роки, складає майже два мільярди рублів. Серед інших «Меандр» отримав контракт з розробки НПД та виконання першочергових протиаварійних виробничих робот у Комплексі споруд Воронцовського палацу в Алупці на суму 367 млн рублів.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine