У Києві зник кримський активіст та колишній політв’язень Олександр Костенко – правозахисники

Рідні заявляють про зникнення українського активіста Олександра Костенка.

Олександр Костенко після поверення в Україну, Київ 06.08.2018 Фото: Ukrinform

Як розповіла Кримській правозахисній групі мати активіста Олена Костенко, зв’язку з Олександром немає вже понад місяць.

Востаннє Олександр Костенко зателефонував матері 2 березня 2022 року, розповів, що їде на зустріч зі знайомим на вулицю Тургенєвську у Києві та більше на зв’язку не з’являвся.

«Я знаю, що він дуже хотів захищати Україну в цій війні, шукав можливості піти на фронт, але брали лише до резерву», – розповіла Олена Костенко.

Родичі подали заяву до поліції про зникнення Костенка.

Нагадаємо:

  • 15 травня 2015 року в окупованому Криму активіст Майдану Олександр Костенко був визнаний «Київським райсудом» Сімферополя винним у заподіянні шкоди здоров’ю співробітнику «Беркута» в лютому 2014 року і зберіганні частин вогнепальної зброї. За це його засудили до 4 років і 2 місяців в колонії загального режиму. Пізніше вирок кілька разів скорочували. Остаточний термін був встановлений «Верховним судом Криму» — 3,5 року позбавлення волі.
  • 3 серпня Олександр Костенко вийшов на свободу з колонії № 5 у Кірово-Чепецьку Кіровської області РФ, де він відбував покарання. 4 серпня він прибув разом з українським консулами в посольство України в Москві. Костенко потребував медичної допомоги через зламану руку, яку йому пошкодили співробітники ФСБ, коли катували після затримання.
  • 6 серпня 2018 року Костенко прибув до Києва з Москви.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine