На членство України в ЄС може піти сім років – Кабмін

На повноцінний вступ України до Європейського Союзу може піти сім років, це позитивний сценарій, адже треба імплементувати величезний масив законодавства ЄС.

Про це заявила в ефірі національного телемарафону гендиректорка урядового офісу з координації євроінтеграції Наталія Форсюк.

Вона не бачить перешкод для членства України в ЄС, але пояснила, що процедура буде тривалою, зокрема, треба виконати рекомендації з висновку Єврокомісії. За її словами, за всіма умовами Україна має прогрес – їх треба виконати, а не починати щось наново.

Після цього країни ЄС мають підтримати відкриття переговорів з Україною (за прогнозом Форсюк, це може статися на початку 2023 року), а Київ – імплементувати законодавство Євросоюзу, що також є тривалою процедурою.

«Вважаю, що немає шансів вступити до ЄС у 2023 році. Це неможливо процедурно, не тому, що Україна не впорається… За аналізом, сім років – це дуже добре. Я думаю, що треба виходити з цього… Раніше цього часу – дуже малоймовірно через велику кількість законодавства, яке нам треба не тільки ухвалити, а й імплементувати у наше повсякденне життя, тобто ми повинні повністю жити за законами Європи – економічно, політично, судово. Це не може статися за рік», – пояснила вона.

Вона також зауважила, що статус кандидата в ЄС – це не обіцянка, а юридичне закріплення європейського майбутнього, за умови виконання бюрократичних процедур Україна стане повноцінним членом Євросоюзу.

Окрім того, зазначила Форсюк, статус дає доступ до структурних фондів ЄС – фінансових інструментів, що доступні лише країнам-кандидатам. За її словами, це не лише кредити, а й допомога на вигідніших умовах.

Європейська рада 23 червня ухвалила рішення про надання Україні та Молдові статусу кандидата в члени Європейського союзу. Президент Володимир Зеленський привітав це рішення та заявив, що майбутнє України – в ЄС.

Нагадаємо:

  • 28 лютого президент Володимир Зеленський підписав заявку на членство України у Європейському Союзі.
  • 1 березня Європейський парламент переважною більшістю голосів затвердив резолюцію, яка рекомендує державам-членам ЄС працювати над наданням Україні статусу кандидата на вступ до Євросоюзу.
  • 17 червня Єврокомісія рекомендувала Європейській Раді надати Україні статус кандидата в члени Європейського Союзу. Також був опублікований перелік подальших кроків України на шляху до ЄС.
  • 23 червня Європейський парламент ухвалив резолюцію із закликом невідкладно надати Україні та Молдові статусу кандидата в члени Європейського Союзу. Також європарламентарі підтримали європейську перспективу для Грузії.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine