В окупованому Мелітополі росіяни забирають українських дітей в «Юнармію»

Ідеологічний вплив РФ на дітей і підлітків на тимчасово окупованих територіях України посилюється - в Мелітополі окупанти почали забирати українських дітей до військово-патріотичного руху «Юнармія». Росіяни відкрили «регіональне відділення» на базі фейкового «Мелітопольского госуниверситета», повідомляє Центр журналістських розслідувань.

В окупованому Мелітополі буде діяти  «Запорізьке регіональне відділення Донецького штаба». На відкриття завітав перший заступник начальника головного штабу «Юнармії» Віктор Кауров, який нещодавно оголосив про рішення створити відділення у «нових регіонах Л/ДНР, Запорізькій та Херсонській областях». Кауров – учасник бойових дій, заступник голови всеросійської громадської організації ветеранів «Боевое братство», відомий активною підтримкою «спецоперації» – повномасштабної війни РФ в Україні. 

Керувати мелітопольським «юнармійцями» призначено ректора фейкового вишу, колаборанта Андрія Чуйкова.

 Віктор Кауров і Андрій Чуйков

Віктор Кауров і Андрій Чуйков

Начальником головного штаба і «обличчям» організації є Олімпійський чемпіон Микита Нагорний. 

Про «заслуги» ректора ЦЖР повідомляв. Він до 2014 року працював у Харківському національному університеті внутрішніх справ, а став відомий після публічної відмови від посвідчення прямо під час мітингу антимайдану.

Нагадаємо, що «Юнармію» створили у 2016 році з ініціативи Міністра оборони Росії Сергія Шойгу. Крім навичок командної взаємодії, там готують до служби у Збройних силах РФ.
Раніше українські правозахисники зазначали, що мілітаризація свідомості дітей на окупованих територіях Росії напряму пов’язана з темою незаконного призову до лав Збройних Сил РФ. Фактично ж з «юнармійців» готують майбутніх військовослужбовців і спецпризначенців.

В квітні ЦЖР повідомляв, що учасників юнармії планують залучати до участі у війні проти України.

В 2021 році СБУ відкрило кримінальне провадження проти керівника севастопольського відділення за пропаганду добровільного вступу «юнармійців» до армії Росії, яку він вів ще в 2016 році – це ст. 438 КК України «Порушення законів і звичаїв війни».

С, Швейцарія і Україна внесла керівний склад «Юнармії» до санкційних списків, бо «її члени підтримували загарбницьку війну Росії проти України та поширювали російську пропаганду щодо війни. «Юнармія» використовувала військовий символ «Z», який використовувався російською пропагандою для просування російського вторгнення в Україну.

  • Як повідомлялося, В окупованій Херсонській області росіяни створили регіональне відділення свого військово-патріотичного руху «Юнармія». Світлини з установчої конференції оприлюднили в «адміністрації» окупантів.
 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine