Катування українського журналіста Владислава Єсипенка: прокуратура АРК повідомила про підозру оперативнику ФСБ

Новини
Есипенко
Владислав Єсипенко Скріншот відео ЦГЗ ФСБ РФ / ТАСС

Прокуратура АРК ті міста Севастополя повідомила про підозру оперативнику ФСБ, якого підозрюють у катуванні українського журналіста Владислава Єсипенка в окупованому Криму. За інформацією Центру журналістських розслідувань, йдеться про Дениса Коровіна (21.07.1987 року народження), який затримував Єсипенка.

«Прокуратура автономії повідомила про підозру окупаційному правоохоронцю, який причетний до катування та незаконного ув’язнення українського журналіста, позаштатного співробітника Радіо Свобода (проєкт Крим.Реалії) Владислава Єсипенка. Дії підозрюваного кваліфіковано як порушення законів та звичаїв війни (ст. 438 КК України)», – йдеться в повідомленні.

Як зазначає прокуратура АРК, встановлено, що громадянин РФ, займаючи посаду «старшого оперуповноваженого УФСБ Росії по Республіці Крим та м. Севастополю» реалізував політику РФ щодо переслідування проукраїнськи налаштованого населення півострова.

«Зокрема, у березні 2021 року біля села Перевальне підозрюваний незаконно затримав українського журналіста, що декілька останніх місяців перебував у Криму з робочим візитом. Коли оперативник провів огляд автівки журналіста, то нібито «виявив» у ній вибуховий пристрій. Без жодного процесуального оформлення, підозрюваний затримав журналіста та разом з іншими «правоохоронцями» перевіз його до м. Бахчисарай, помістивши прицьому до підвалу. Застосовуючи фізичну силу, електричний струм та моральний тиск, «правоохоронці» змусили затриманого зізнатися у злочині, якого він не вчиняв, а саме у незаконному виготовленні, переробленні чи ремонті вибухових пристроїв. Також його змусили підписати заздалегідь підготовлені вказаним оперативником процесуальні документи та вказати місце розташування тайника з вибухівкою. За версією окупантів, саме там Єсипенко дістав компоненти для гранати, що ніби виявили у його автомобілі», – заявили в прокуратурі.

Таким чином, додали в прокуратурі, підозрюваний порушив заборони передбачені Конвенцією про захист цивільного населення під час війни 1949 року, а також порушив закони та звичаї війни.

Нагадаємо:

  • 10 березня 2021 року в Криму співробітники ФСБ затримали двох учасників акції до дня народження Тараса Шевченка, що відбулася в Сімферополі 9 березня, – Єлизавету Павленко і Владислава Єсипенко, які покладали квіти до пам’ятника Шевченку. 12 березня про їх затримання повідомило видання Крим.Реалії.
  • 16 лютого в окупованому Криму «Сімферопольський районний суд» засудив журналіста-фрілансера Владислава Єсипенка до 6 років позбавлення волі.

  • 18 серпня «Верховний суд Криму» розглянув апеляційну скаргу на вирок «Сімферопольського райсуду» журналісту та скоротив йому термін позбавленя волі на 1 рік.

  •  Єсипенка доправили до виправної колонії загального режиму №2 до Керчі для відбування покарання.