«Суд» у Криму засудив журналіста Єсипенка до 6 років ув’язнення. Правозахисники вимагають його негайно звільнити

Новини
Фото: graty.me

В окупованому Криму «Сімферопольський районний суд» 16 лютого засудив журналіста-фрілансера Владислава Єсипенка до 6 років позбавлення волі.

Журналісту призначили покарання у вигляді позбавлення волі у колонії загального режиму та штраф у розмірі 110 тисяч рублів, повідомив адвокат Тарас Омельченко, повідомляє Кримська правозахисна група.

«Суддя Длявер Берберов визнав Єсипенка винним у «зберіганні та перероблюванні вибухового пристрою». Текст вироку буде оприлюднено у п’ятницю.

Напередодні «державний обвинувач» Олена Продольна запросила для Єсипенка 11 років позбавлення волі.

Представники правозахисних організацій засудили політично мотивоване ув’язнення Владислава Єсипенка у тимчасово окупованому Криму у зв’язку з його громадянською позицією та журналістською роботою та вимагають від влади РФ:

  • негайно звільнити Владислава Єсипенка та всіх політичних в’язнів, які утримуються в місцях несвободи на території АР Крим та м. Севастополя або Російської Федерації;
  • припинити переслідування кримчан за незгоду з окупацією, висловлення своїх поглядів та журналістську діяльність;
  • негайно припинити застосування кримінального законодавства РФ на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополя відповідно до норм міжнародного гуманітарного права.

Закликаємо міжнародні організації та уряди демократичних держав, а також країни-учасниці Кримської платформи:

– звернутися до Російської Федерації з вимогою негайно звільнити Владислава Єсипенка;

– засудити дії Російської Федерації щодо політичного переслідування журналістів та активістів в окупованому Криму;

– посилити тиск на російський уряд, щоб домогтися звільнення усіх політв’язнів та зупинити переслідування громадян України в окупованому Криму;

– посилити секторальні санкції проти РФ за систематичні грубі порушення прав людини, злочини проти людяності та воєнні злочини, що скоєні в окупованому Криму;

– ввести персональні санкції проти посадових осіб окупаційної влади Криму та Російської Федерації (суддів, слідчих, прокурорів, співробітників ФСБ та ФСІН), які причетні до політично мотивованих переслідувань громадян України за їхні погляди та громадянську позицію;

– відвідувати судові засідання у політично мотивованих кримінальних справах, які відбуваються на території Російської Федерації, та сприяти проведенню моніторингу судових процесів над громадянами України в російських судових інстанціях і підконтрольних окупаційній владі кримських “судах”;

– сприяти забезпеченню роботи незалежних моніторингових місій ООН, ОБСЄ та Ради Європи з мандатом моніторингу ситуації з дотриманням прав людини в Криму, робота яких буде здійснюватися з дозволу влади України та консультацій з українськими та міжнародними неурядовими організаціями.

Закликаємо президента України, Верховну Раду України, міністерство закордонних справ України, прокуратуру АРК та міста Севастополя:

– забезпечити ефективне розслідування фактів незаконного позбавлення волі і переслідування Владислава Єсипенка та усіх інших фактів грубих порушень фундаментальних прав людини у тимчасово окупованому Криму;

– підписати ухвалений Верховною Радою законопроєкт №6104 про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їх сімей, ухвалений Верховною Радою України у першому читанні;

– підписати ухвалений Верховною Радою законопроєкт р.н. 2689 щодо гармонізації кримінального законодавства з положеннями міжнародного права та запровадити відповідальність за злочини проти людяності та воєнні злочини, які вчиняються на окупованих територіях України;

– ініціювати рішучі кроки в межах Кримської платформи, спрямовані на припинення політичних репресій у Криму та звільнення всіх громадян України, які позбавлені волі за політичними мотивами на території РФ та окупованого нею Криму.

Як повідомлялось, 15 липня 2021 року на засіданні «Сімферопольського районного суду» оголосили обвинувальний висновок у кримінальній справі стосовно Владислава Єсипенка. Журналіст провину не визнав.

Нагадаємо:

  • 10 березня 2021 року в Криму співробітники ФСБ затримали двох учасників акції до дня народження Тараса Шевченка, що відбулася в Сімферополі 9 березня, – Єлизавету Павленко і Владислава Єсипенко, які покладали квіти до пам’ятника Шевченку. 12 березня про їх затримання повідомило видання Крим.Реалії.
  • 16 березня ФСБ повідомила про затримання Владислава Єсипенка, заявивши, що він нібито працює на Службу зовнішньої розвідки України і що в його машині знайшли вибуховий пристрій. «Київський райсуд» Сімферополя заарештував Єсипенка до 11 травня 2021 року, він підозрюється за ч.1. ст.223.1 Кримінального кодексу РФ (незаконні виготовлення, переробка або ремонт вогнепальної зброї, його основних частин (за винятком вогнепальної зброї обмеженого ураження), а так само незаконне виготовлення боєприпасів).
  • 6 квітня 2021 року «Верховний суд Криму» відхилив апеляційну скаргу на арешт Владислава Єсипенка. На засіданні журналіст розповів подробиці того, як його після затримання 10 березня катували російські силовики, щоб вибити зізнання про нібито роботу на українську розвідку.
  • На початку травня 2021 року стало відомо, що в Криму Владиславу Єсипенко інкримінують ще одне обвинувачення – за ст. 222 КК РФ (Незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення або носіння зброї, його основних частин, боєприпасів).