Путін проїхав автомобільною частиною Керченського мосту, відкритою для руху 5 грудня після ремонту

Новини
Володимир Путін за кермом Mersedes їде відремонованою автомобільною частиною Керченського мосту, 05.12.2022 Фото: kremlin.ru

Президент Росії Володимир Путін особисто проїхав за кермом автомобіля Mersedes автомобільною смугою Керченського мосту, відремонтованою після вибуху та пожежі 8 жовтня. Рух нею було відкрито 5 грудня.

Про це повідомляє прес-служба Кремля, яка поширила у ЗМІ відео поїздки, де Путін сидить за кермом автомобіля.

«Володимир Путін проїхав автомобільною смугою Кримського мосту, відремонтованою після вибуху, що стався 8 жовтня», – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, Путін оглянув відновлену ділянку автомобільної частини мосту.

У поїздці главу Кремля супроводжував віце-прем’єр Марат Хуснуллін, який в уряді РФ курує окупований Крим.

Раніше про відкриття руху правою смугою автомобільної частини Керченського мосту повідомила Федеральна казенна установа «Управління федеральних автомобільних доріг «Тамань» (ФКУ Упрдор «Тамань»).

«5 грудня о 10:50 у рамках відновлювальних робіт здійснено перепуск транспорту на правий бік автодорожньої частини Кримського мосту», – йдеться у повідомленні на сайті установи.

Марат Хуснуллін (ліворуч) і Володимир Путін на відремонованій автомобільній частині Керченського мосту, 05.12.2022 Фото: kremlin.ru

Як повідомлялось, зранку 8 жовтня стався вибух та пожежа на Керченському мосту, який сполучає окупований Крим з Кранодарським краєм РФ. Окупанти поскаржились на «українських вандалів», які «пошкодили» Керченський міст. Рух Керченським мостом був повністю зупинений. Президент РФ Володимир Путін і Слідком Росії обвинуватили спецслужби України у нібито підриві Керченського мосту.

Окупанти запустили рух вантажних і пасажирських поїздів Керченським мостом, хоча після вибуху і пожежі на залізничній частині мосту необхідно замінити два прольоти.

18 жовтня російський віце-прем’єр Марат Хуснуллін повідомив, що два зруйновані вибухом і два пошкоджені прольоти автомобільної частини Керченського мосту будуть демонтовані до кінця грудня. 26 жовтня Мінтранс РФ повідомив, що рух автомобільною частиною Керченського мосту для вантажного автотранспорту відкриють не раніше 1 грудня.  Хоча Хуснуллін запевняв, що лівою автомобільною смугою мосту, що вціліла після вибуху, вже можуть проїжджати вантажівки вагою до 40 тонн.

3 листопада Хуснуллін доповів, що ремонт Керченського мосту затягується. Доведеться замінити ще чотири прольоти незруйнованої автомобільної частини мосту через виявлені деформації. Повністю завершити ремонт автомобільної та залізничної частин планується у вересні 2023 року.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter