Ексдепутату Деркачу у США висунули обвинувачення у шахрайстві та відмиванні грошей, загрожує до 30 років в’язниці

Колишньому народному депутату Андрію Деркачу у США висунуто обвинувачення у шахрайстві та відмиванні грошей, йому може загрожувати до 30 років ув'язнення.

Про це повідомляє Міністерство юстиції США.

Як зазначається, федеральний суд Брукліна оприлюднив обвинувальний висновок із семи пунктів, у яких ідеться про обвинувачення у змові з метою порушення Закону про міжнародні надзвичайні економічні повноваження (IEEPA), банківського шахрайства, відмивання грошей, а також відмивання грошей у зв’язку з купівлею та обслуговуванням двох кондомініумів у Беверлі-Гіллз, Каліфорнія.

Прокурори назвали Деркача російським агентом, який брав участь у спробах втручання у вибори США у 2020 році. Того ж року Міністерство фінансів США запровадило санкції проти нього, однак він із поплічником створив низку підставних компаній у всьому світі з купівлі об’єктів нерухомості у Беверлі-Гіллз. Схема дозволяла Деркачу володіти нерухомістю без відома фінансових установ.

«Беручи участь у спланованій російській дезінформаційній кампанії, спрямованій на підрив інституцій США, Деркач водночас вступив у змову, щоб шахрайським шляхом отримати вигоду від західного способу життя для себе та своєї родини в Сполучених Штатах», — заявив помічник голови ФБР Майкл Дрісколл.

Ексдепутат придбав нерухомість на порушення санкцій США і приховував свою зацікавленість в угодах, йдеться у заяві.

Водночас зазначається, що Деркач наразі залишається на свободі. Йому загрожує до 30 років ув’язнення.

Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та детективи НАБУ повідомили народному депутатові України III-IX скликань Андрію Деркачу про підозру в державній зраді та незаконному збагаченні. Він оголошений в розшук.

Як повідомлялось, 20 серпня 2021 року РНБО запровадила персональні санкції проти народного депутата Андрія Деркача, який вже перебуває під санкціями США за втручання в американські вибори. Також санкції торкнулися шести фізичних осіб і трьох компаній, які «є частиною мережі іноземного впливу, пов’язаної з народним депутатом Андрієм Деркачем».

У серпні 2021 року президент Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО про санкції проти низки осіб, серед яких нардеп Андрій Деркач і глава терористів ОРДО Денис Пушилін, а також юридичних осіб, зокрема російських ЗМІ.

Нагадаємо: 

  • 9 липня 2020 року народний депутат Андрій Деркач оприлюднив запис розмови людей із голосами схожими на голоси п’ятого президента України Петра Порошенка і президента Російської Федерації Володимира Путіна.
  • 10 вересня 2020 року Андрій Деркач був включений до санкційного списку Агентства з контролю за іноземними активами Мінфіна США (OFAC) за програмою, запровадженою щодо осіб, які намагалися втрутитися у процес виборів США.
  • 11 січня 2021 року Управління з контролю за іноземними активами Мінфіну США (OFAC) ввело обмежувальні заходи проти семи фізичних осіб і чотирьох медіа-ресурсів з України, які входять в пов’язану з Росією мережу зовнішнього впливу, пов’язану з «російським агентом», нардепом Андрієм Деркачем, яка втручалася в вибори президента США. До санкційного списку, зокрема, потрапили нардеп Олександр Дубинський, колишній прокурор ГПУ Костянтин Кулик і екс-нардеп Олександр Онищенко.
  • За даними американської розвідки, президент РФ Володимир Путін через українського нардепа Андрія Деркача намагався дискредитувати Джо Байдена на виборах у США та посприяти перемозі Дональда Трампа.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine