Офіс генпрокурора повідомив про підозру ватажку ПВК «Вагнер» Євгенію Пригожину

Офіс генпрокурора повідомив про підозру ватажку приватної військової компанії «Вагнер» Євгенію Пригожину, а також обіцяє притягнути до відповідальності й пересічних «вагнерівців», навіть тих, що втекли за кордон. Прокурори вже провели допити двох таких найманців, які перебувають у ЄС.

Євген Пригожин Фото: Комерсантъ

Про це заявив генпрокурор України Андрій Костін.

За даними слідства, Пригожин був наділений повноваженнями щодо вербування, підготовки та управління підпорядкованими йому особами для подальшого використання їх у бойових діях в Україні. Все це відбувалося за повної підтримки чинного російського режиму.

В ОГП заявили, що Пригожин безпосередньо відповідальний за тисячі воєнних злочинів, він відкрито визнає свою роль у веденні війни проти України та з дозволу Кремля розв’язує кадрові питання, вербуючи десятки тисяч ув’язнених.

Пригожину інкриміновано посягання на територіальну цілісність та недоторканність України та ведення агресивної війни (ч. 3 ст. 110, ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 437 КК України).

Також триває перевірка причетності до воєнних злочинів ще одного окупанта, який перебуває у Норвегії. Запит на проведення слідчих дій незабаром буде надіслано норвезьким прокурорам.

ФБР оголосило в розшук російського бізнесмена Євгена Пригожина за підозрою в змові з метою шахрайства проти США, втручанні у внутрішню політику США і спробі вплинути на президентські вибори в період з 2014-го по 2016 роки. ФБР також призначило грошову нагороду до 250 тис дол. за інформацію, яка може привести до арешту бізнесмена, який відомий як «кухар Путіна» і власник «Агентства інтернет-досліджень» або «фабрики тролів» в Санкт-Петербурзі.

У грудні 2020 року Палата представників США одноголосно підтримала резолюцію, згідно з якою діяльність російського бізнесмена Євгена Пригожина і пов’язаних з ним осіб становить загрозу національним інтересам і безпеці США. Резолюція була представлена ще в червні. Американські законодавці також називають Пригожина лідером ПВК «Вагнер», яка поширює «смертельні конфлікти по всьому світу».

В середині жовтня Євросоюз вніс Пригожина в санкційні списки, оскыльки вважав його причетним, зокрема, до постачань озброєнь до Лівії. Обмежувальні заходи включають заборону на поїздки до ЄС і заморожування активів.

У вересні комітет експертів ООН з нагляду за дотриманням санкцій звинуватив в порушенні ембарго на поставки зброї до Лівії 11 компаній, включаючи ПВК «Вагнера». За даними ООН, від 800 до 1200 найманців російської ПВК «Вагнер» можуть підтримувати наступ командувача Лівійської національної армією бунтівного генерала Хафтара.

Нагадаємо:

  • В лютому 2018 року Міністерство юстиції США висунуло щодо 13 громадян Росії і трьох російських компаній обвинувачення у втручанні в президентські вибори 2016 року. Вердикт про винність обвинувачених винесло журі присяжних суду округу Колумбія. Серед них – «кухар Путіна» Євгеній Пригожин, якого називають власником фабрики тролів і фінансистом ПВК «Вагнер».
  • 15 липня 2020 року Управління з контролю за іноземними активами Мінфіну США (OFAC) ввело обмежувальні заходи відносно трьох фізичних і п’яти юридичних осіб, які допомагали російському бізнесменові Євгену Пригожину, наближеному до президента РФ Володимира Путіна, уникнути санкцій США.
  • 23 вересня 2020 року OFAC додало до санкційного списку вісім росіян і сім компаній в Центральноафриканській Республіці, Росії і Фінляндії, що пов’язані з Євгеном Пригожиним.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine