Гауляйтер Каховки Павло Філіпчук розкритикував рішення окупантів про закриття місцевої лікарні і визнав, що відновлення її роботи не планується

Новини
Каховська центральна міська лікарня Фото: eprostir.org

Гауляйтеру Каховки Павлу Філіпчуку не сподобалось рішення окупаційного «міністерства охорони здоров’я Херсонщини» про закриття місцевої лікарні. Вивезення медичного обладнання і припинення прийому лікарів він назвав «неправильним», але визнав, що відновлювати повноцінну роботу закладу російські загарбники не збираються.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань.

У своєму останньому відеозверненні до мешканців міста гауляйтер Каховки Павло Філіпчук підтвердив, що окупаційне «міністерство охорони здоров’я Херсонської області» дійсно видало «наказ» про закриття місцевої лікарні і вивезення всього його обладнання. Колаборант назвав такі дії «міністерства» неправильними і заявив, що окупанти були змушені поновити прийом лікарів. При цьому відновлювати повноцінну роботу лікарні, за словами Філіпчука, росіяни не збираються.

Наприкінці лютого в поліклініці КНП «Каховська центральна міська лікарня ім. родини Панкеєвих» відновили консультативний прийом лікарів. Невдовзі окупанти поновили роботу денного стаціонару і лабораторії. Всім іншим хворим вони радять звертатися до лікарень Генічеського, Скадовського районів або Криму.

За даними джерел ЦЖР, зараз окупанти готують документи для переходу роботи каховської лікарні за російськими «стандартами». Також планується звільнити нещодавно призначену чергову так звану «головну лікарку» закладу Марину Яремченко і призначити когось на її місце.

Нагадаємо, що раніше російські загарбники оголосили про закриття семи лікарень на окупованій лівобережній частині Херсонської області: в Олешках Херсонського району, Голій Пристані Скадовського району, Каховці, Новій Каховці, Верхньому Рогачику, Горностаївці та Великій Лепетисі Каховського району.

З 26 січня 2023 року російські загарбники примусово закрили центральну міську лікарню в Новій Каховці. Медичним працівникам вони заборонили виходити на роботу і оголосили, що відтепер місцевих мешканців обслуговуватимуть якісь «мобільні бригади».

Невдовзі окупанти припинили прийом місцевих мешканців у Нижньосірогозькій лікарні Генічеського району.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.