Окупанти «націоналізують» приватні будинки у селах поблизу полігону, де тренують російських мобілізованих

Новини
Фото: wikimapia.org

На Запоріжжі продовжується експропріація майна цивільного населення під виглядом «націоналізації безхазяйних об’єктів». Після привласнення майна державних та приватних підприємств і компаній, окупанти добралися до приватних будинків у селах. Примітно, що найактивніше «націоналізація» житла відбувається поблизу полігонів, де тренують мобілізованих російських військових.

Про це повідомляє кореспондент Центру журналістських розслідувань.

Окупаційне «Министерство имущественных и земельных отношений Запорожской ВГА» опублікувало черговий перелік майна, яке визнане безхазяйним, і в подальшому буде «націоналізоване», тобто, експропрійоване у законних власників.

До переліку виключені приватні житлові будинки, частина яких  розташована в населених пунктах Мелітопольського (до адмінреформи Якимівського) району, неподалік яких окупанти влаштували  полігон для навчань своїх мобілізованих.

Зокрема, безхазяйними визнані 151 будинок в селі Радивонівка, яке розташоване на узбережжі Молочного лиману Азовського моря. 

Саме тут, на узбережжі лиману, як повідомляв ЦЖР, окупанти влаштували полігон, де вогневу підготовку проходять мобілізовані в Росії військовослужбовці. Розквартирування окупантів у віджатих будинках може бути причиною цієї «націоналізації» житла у селян. 

Така ж ситуація спостерігається і в селі  Шелюги, що розташоване неподалік. Там безхазяйними окупаційна «адміністрація» на Запоріжчині оголосила 72 будинки.

Карта частини окупованого Мелітопольского району. Фото: google.com.ua

За інформацією джерел ЦЖР, у населених пунктах Пологівського та Василівського районів російські військові розселяються у квартири та будинки, власники яких виїхали з окупації. Сприяють цьому квартальні та старші по будинках, які вказують на «вільне» житло, а також залякують або вмовляють законних власників чи тих, хто наглядає за житлом, передати ключі окупантам. У деяких випадках окупанти оплачують оренду, а в більшості – вселяються самовільно і користуються чужим майном безкоштовно.

Нагадаємо, окупанти за сприяння місцевих зрадників почали розселятися у населених пунктах ТОТ Мелітопольщини в жовтні 2022 року. Найпершими заселяли села, що розташовані вздовж основних автодорог району. 

В червні 2022 року гауляйтер Євген Балицький підписав «указ» про «націоналізацію» державного майна на користь Запорізької області. Майже відразу почався віджим приватного майна – великих та середніх підприємств, дрібного бізнесу.

В березні 2023 року загарбники почали признавати «безхазяйними» приватні квартири в Мелітополі.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.