Вища рада правосуддя дала дозвіл на тримання під вартою голову Верховного Суду Князєва

Новини
Голова Верховного Суду Всеволод Князєв Фото: sud.ua

Вища рада правосуддя надала згоду на тримання під вартою ексголови Верховного Суду Всеволода Князєва, якого підозрюють в отриманні хабаря на 2,7 мільйонів доларів.

Про це повідомляє Суспільне.

За рішення проголосували 14 членів ВРП із 14. Напередодні Спеціалізована антикорупційна прокуратура звернулася до ради з відповідним клопотанням.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура направила до Вищого антикорупційного склу клопотання про обрання ексголові Верховного Суду Всеволоду Князєву запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави, повідомив у коментарі журналістам прокурор САП Олександр Омельченко після надання Вищою радою правосуддя дозволу на утримання Князєва під вартою, передає Укрінформ.

«Ми подали до слідчого судді Вищого антикорупційного суду клопотання про обрання Князєву запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави», – сказав він.

Керівник САП Олександр Клименко 16 травня повідомив про підозру вже ексголові Верховного Суду Владиславу Князєву та його спільнику – адвокату, яких викрили на одержанні хабара в розмірі 2,7 млн доларів.

Нагадаємо:

  • 15 травня 2023 року НАБУ і САП викрили масштабну корупцію у Верховному Суді – схему одержання неправомірної вигоди керівництвом та суддями. На хабарі у майже 3 млн доларів був затриманий голова суду Всеволод Князєв.
  • Підозру затриманому голові Верховного Суду Всеволоду Князєву та ще одному фігуранту, яких викрили на корупції, планують повідомити упродовж 24 годин. Судді отримали кошти за ухвалення рішення на користь власника групи «Фінанси та Кредит» Костянтина Жеваго.
  • 16 травня 2023 року судді Верховного Суду на пленумі висловили недовіру й достроково припинили повноваження голови Верховного Суду Всеволода Князєва у зв’язку зі встановленими фактами корупції.
  • Власник групи «Фінанси та Кредит», акціонер компанії Ferrexpo, олігарх Костянтина Жеваго, який перебуває за кордоном, стверджує, що він не має жодного відношення до дачі хабара голові чи суддями Верховного Суду, про що заявили керівники НАБУ та САП.