Зеленський та Джемілєв полетіли на саміт арабських держав шукати допомоги повернути політв’язнів із Криму та інших окупованих територій

Новини
Зеленский Джемилев

Президент України Володимир Зеленський прибув до Саудівської Аравії, де виступить на саміті Ліги арабських держав, а також обговорить допомогу у поверненні політичних в’язнів Криму та всіх окупованих територій. В українську делегацію входить лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

Про це Мустафа Джемілєв повідомив у соцмережах. 

«Зустрінуся зі Спадкоємним принцом Мухаммадом бін Салманом аль-Саудом та проведу інші двосторонні переговори. Наші пріоритети – повернення усіх політичних в’язнів Криму і тимчасово окупованих територій, повернення всіх полонених та незаконно депортованих, представлення нашої формули миру, до реалізації якої необхідно залучити якомога більше держав, гарантування енергетичної безпеки наступної зими. Іще один пріоритет – захист мусульманської спільноти України… Крим першим постраждав від російської окупації, і більшість із тих, хто зазнає репресій в окупованому Криму, – мусульмани».

Як повідомила координатор Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник, у СІЗО №2 в окупованому Сімферополі, яке підпорядковується виключно ФСБ, станом на кінець 2022 року утримувалося близько 110 громадян України, яких російські військові та силовики викрали на окупованих територіях Херсонської та Запорожської областей.

За даними громадської організації КримSOS, станом на 14 березня 2023 року з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну щонайменше 644 громадяни України стали жертвами насильницьких зникнень у Херсонській області. У багатьох випадках російські окупанти вивозять їх до окупованого Криму.

Центр журналістських розслідувіань постійно інформує про те, що російські окупанти викрадають жителів тимчасово зайнятих територій. Декого повертають додому, декого – депортують, а з деяких мешканців ліплять «терористів» і «шпигунів».

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.