Державна аудиторська служба офіційно підтвердила закупівлю Міноборони Резнікова яєць по 17 грн за штуку – ЦПК

Новини
питание ВСУ

Державна аудиторська служба офіційно підтвердила закупівлю Міноборони Олексія Резнікова яєць по 17 грн за штуку.

Про це повідомляє Центр протидії корупції.

«Так, купували по 17 грн за штуку. Десяток – 170 грн», – зазначила глава Держаудитслужби Алла Басалаєва.

Раніше міністр оборони Олексій Резніков заявив, що «яйця по 17 за штуку» Міноборони не закуповувало і не планує».

«Ще була брехня про «журналіст помилився», про «яйця в кілограмах» та інші «спростування». Але тепер виходить, що Резніков відверто БРЕХАВ весь цей час. Брехав українським та західним журналістам. Брехав суспільству. Лише на одному контракті збиралися переплатити/вкрасти 4 млрд грн. Зараз це стало очевидним. Тепер за повторення таких спроб відповідальність лежить особисто на Зеленському і його депутатах. Ми будемо викривати некомпетентність/корупцію в інших сферах відповідальності Резнікова. Як і в історії з «яйцями по 17 грн», спочатку ми спробуємо вирішити зальоти Міноборони непублічно. Як і минулого разу, влада може спробувати нас проігнорувати. Ми все одно добʼємося необхідних змін, але це забере більше часу. Часу, який для всієї країни вигризає ЗСУ і який Міноборони часто так відверто профукує», – зазначили у ЦПК.

Як нагадав голова ЦПК Віталій Шабунін, «за повторення таких спроб відповідальність лежить особисто на Зеленському і його депутатах».

«Отже, Резніков відверто БРЕХАВ весь цей час. Брехав українським та західним журналістам. Брехав суспільству. І, обґрунтовано припускаю, брехав президенту. Нагадаю, що лише на одному контракті збиралися переплатити/вкрасти 4 млрд грн. Зараз це стало очевидним. Тепер за повторення таких спроб відповідальність лежить особисто на Зеленському і його депутатах. Ми будемо викривати некомпетентність/корупцію в інших сферах відповідальності Резнікова. Як і в кейсі з “яйцями по 17 грн”, спочатку ми спробуємо вирішити зальоти Міноборони непублічно», – зазначив він.

Співзасновник та редактор «Наших грошей» Юрій Ніколов отримав нагороду від фонду Svenska Dagbladet за своє розслідування щодо закупівель харчів Міністерством оборони. Стипендія у розмірі 120 тисяч шведських крон (близько 10 тисяч євро) повністю перерахована благодійному фонду «Dignitas» на закупівлю дронів для військових, що зараз воюють на Бахмутському напрямку, в якому проходить службу глава Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Юрій Ніколов, журналіст та засновник проекту «Наші гроші», заявив, що міністр оборони Олексій Резніков робить все, аби закріпити наратив «17 гривень за яйце – то щось мутне». Але, за словами розслідувача, у глави Міноборони виходить тільки закріпити свою роль як людини, що покриває таємниці мільярдних потоків.

Нагадаємо:

  • 24 лютого 2023 року Верховна Рада проголосувала за законопроект №8381 про публічність незбройних оборонних закупівель Міноборони України.
  • 21 березня 2023 року президент України Володимир Зеленський підписав закон. Водночас голова парламентського комітету з антикорупційної політики Анастасія Радіна вказала, що залишається працювати ще одна «схема», що дозволяє красти на закупівлях продовольства для військових, і яку потрібно викорінити.
  • З 23 квітня  2023 року у системі Prozorro стала доступна нова функція – відображення інформації про незбройні оборонні закупівлі. Відтепер оборонні замовники та військові частини почнуть публікувати інформацію про ціни за одиницю у своїх незбройних закупівлях. Такий обов’язок передбачає нова редакція закону «Про оборонні закупівлі».
  • З 24 квітня на Prozorro військові частини почали публікувати дані про закупівельні ціни на продукти, обмундирування та автозапчастини. Військова частина А1225, що є частиною забезпечення Головного управління розвідки Міноборони України, оприлюднила звіти про закупівлі 2022 року на 16 млн. гривень. Як виявилось, військова розвідка купує продукти подекуди вдвоє дешевше, аніж Міноборони.