«Православний» терорист, альфонс з Німеччини і чиновниця-зрадниця. Стало відомо, хто ще прислужує окупантам у Каховці

Новини
Павло Філіпчук, Валерій Гаврилюк, Ігор Бжезицький на нараді 15 червня (зліва праворуч)
Павло Філіпчук, Валерій Гаврилюк, Ігор Бжезицький на нараді 15 червня (зліва праворуч)

15 червня гауляйтер Каховки Павло Філіпчук провів на Херсонщині чергову нараду, на якій засвітив нових прислужників окупантів. Також він представив двох своїх нових заступників: Ігоря Бжезицького і Валерія Гаврилюка.

Центр журналістських розслідувань розповідає, що відомо про цих колаборантів.

За інформацією з окупаційних пабліків, на нараді 15 червня 2023 року гауляйтер Каховки Павло Філіпчук представив свого нового першого заступника Гаврилюка Валерія Володимировича, 30 квітня 1966 р. н. і нового заступника Бжезицького Ігоря Володимировича.

Павло Філіпчук і Валерій Гаврилюк

Павло Філіпчук і Валерій Гаврилюк

«Валерій Гаврилюк – брат-близнюк іншого відомого колаборанта Олега Гаврилюка, який з 1 квітня 2022 року очолює захоплений російськими окупантами «Каховський водоканал». Валерія дуже давно не бачили в Каховці, бо ще 30 років тому він переїхав до Німеччини, там ніби одружився і жив за рахунок своєї жінки та її батька: Валерій Гаврилюк завжди був альфонсом. З Німеччини він повернувся до окупованого міста і став прислужувати окупантам», – розповіли ЦЖР мешканці Каховки.

Ігор Бжезицький є знаним колаборантом і героєм численних публікацій ЦЖР. Колись відомий на Херсонщині бізнесмен, керівник єпархіального відділу з питань сім’ї Новокаховської єпархії російської УПЦ (МП) давно славився своїми радикальними поглядами і завжди був прихильником російських терористів. 5 липня 2022 року саме він допоміг загарбникам розграбувати двоповерхову комунальну будівлю в Каховці на вулиці Фаїни Гаєнко, 6. Він викинув на вулицю ромський молодіжний центр і привласнив майно міського центру соціальних служб та його працівників.  

Згодом Ігор Бжезицький очолив громадську раду при окупаційній адміністрації Каховки і нетривалий час попрацював начальником окупаційного відділу освіти міста. 

На окупантів працює також його дружина Бжезицька Світлана Сергіївна, керівниця Каховського благодійного фонду «Лєпта», старший син Бжезицький Дмитро Ігорович, 1997 р. н., який працює на окупантів «агентом з постачання оздоровчого комплексу» і другий син Бжезицький Анастасій Ігорович, 2000 р. н., який очолив так званий гуманітарний штаб окупантів у Каховці з нібито ліквідації наслідків підриву росіянами Каховської ГЕС.

Колаборант Анастасій Бжезицький, фото: соцмережі

На нараді у гауляйтера 15 червня засвітилася також Козлова Ганна Вікторівна, 31 серпня 1975 р. н., яка досі працює головною спеціалісткою відділу економічного розвитку, інвестицій та регуляторної політики Каховської міської ради і отримує заробітну плату з коштів українських платників податків. 

Ліворуч стоїть і роздає учасникам наради документи Ганна Козлова

Ліворуч стоїть і роздає учасникам наради документи Ганна Козлова

«Ганну Козлову призначили чиновницею за попереднього міського голови Каховки Андрія Дяченка, але завжди козиряла тим, що була однокласницею нинішнього мера і начальника Каховської міської військової адміністрації Віталія Немерця. Козлова постійно всім казала, що її ніколи не звільнять, бо має таких впливових друзів. Сама вона завжди була неприємною людиною. Навіть не здивувало, що вона зараз прислужує окупантам», – розповіли ЦЖР мешканці Каховки.

Крім Ганни Козлової з перших днів окупації Каховки на бік ворога перейшла її колега пз відділу економічного розвитку, інвестицій та регуляторної політики міськради Тельник Віра Ігорівна. А також Гівіряк Оксана Сергіївна, 8 квітня 1981 р. н., головна спеціалістка відділу комунального майна, землі та обліку житла Каховської міськради і Пєстов Сергій Валерійович, робітник загального відділу, ексспеціаліст відділу економіки Каховської міськради. З усіх них лише Пєстов уже отримав підозру в колабораційній діяльності.

Ганна Козлова, Віра Тельник, Оксана Гівіряк

Ганна Козлова, Віра Тельник, Оксана Гівіряк

Як повідомляв ЦЖР, чотири співробітниці управління праці та соціального захисту населення Каховської міської ради на Херсонщині перейшли на бік російських окупантів: Тетяна Атлеснова, Вікторія Клименко, Олена Сич і Олена Шамрій. Допомагають прислужувати загарбникам й інші місцеві жителі, які погодились працювати в «управлении труда» окупаційної адміністрації міста.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter