Через руйнування Каховської ГЕС нацпарки «Великий Луг» та «Кам’янська Січ» перетворюються на пустелю – Мінприроди

Новини
Національний природний парк «Кам'янська Січ» після обміління Каховського водосховища. Фото: Facebook Руслан Стрілець

Через підрив російськими окупантами дамби Каховської ГЕС та повного обміління Каховського водосховища нацпарки «Великий Луг» та «Кам’янська Січ» поступово перетворюються на пустелю.

Про це повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець у Facebook.

«Держекоінспекція вже порахувала орієнтовні збитки для цих територій, і вони колосальні. Для нацпарку «Великий Луг» понад 15 млрд гривень, «Кам’янська Січ» – понад 73 млрд гривень. Прогнозується, що площа суші на території цих парків збільшить на тисячі гектарів, практично вдвічі. У нацпарку «Великий Луг» – на понад 7 тисяч га, «Кам’янська Січ» – на 5,5 тисяч га», – написав Стрілець.

Він наголосив, що світ не має права пробачити цей екологічний терор країні-агресору, адже збройна агресія росіян – «це не лише втрати тут і зараз, це глобальні виклики для майбутніх поколінь».

«Нещодавно квітучі території та родючі ґрунти можуть перетворитися на пустелю. Це призведе до підвищення температур та поглибить кліматичну кризу. Збільшить ризик посух та екстремальних погодних явищ», – зазначив міністр.

За його словами, щоб відновити ці території до природного стану, відтворити тваринний та рослинний світ підуть десятиріччя. Українські фахівці вже працюють над розробкою таких програм та заходів.

Як повідомляв ЦЖР, вночі 6 червня 2023 року російські окупанти підірвали дамбу Каховської ГЕС. Вода затопила населенні пункти, розташовані нижче неї.

6 червня 2023 року о 2:54 ранку за Києвом норвезькі сейсмологи з організації «Norsar», яка досліджує сейсмічні рухи земної кори, зафіксували вибух в місці Каховської ГЕС.

СБУ перехопила розмову окупантів, яка підтверджує факт підриву Каховської ГЕС росіською диверсійною групою. Загарбники хотіли шантажувати Україну підривом дамби і влаштували техногенну катастрофу на півдні нашої держави, однак все пішло не за планом.

У розслідуванні видання The New York Times з посиланням на експертів йдеться, що найімовірнішою причиною руйнування Каховської ГЕС став підрив росіянами підводного проходу всередині дамби до машинної зали станції.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter