ЗСУ ліквідували командувача ЧФ РФ Віктора Соколова під час удару по штабу у Севастополі – ССО

Новини
Віктор Соколов

Унаслідок удару України по штабу російського Чорноморського флоту в окупованому Севастополі ЗСУ ліквідували адмірала Віктора Соколова — командувача ЧФ РФ. Це перший адмірал і один із найбільш високопоставлених російських командувачів, ліквідованих під час повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

«Оновлена інформація по втратах противника в результаті проведення спецоперації ССО зі знищення БДК «Мінськ» та штабу ЧФ РФ. Враховуючи факт, що БДК «Мінськ» мав на наступний день вийти на бойове чергування, особовий склад був присутній на БДК. Безповоротні втрати склали 62 окупанта. Після ураження штабу ЧФ РФ загинуло 34 офіцери, серед них командувач ЧФ РФ. Ще 105 окупантів було поранено. Будівля штабу не підлягає відновленню», – йдеться у повідомленні.

Міноборони РФ визнало загибель одного військового внаслідок атаки, втім потім уточнило, що він «не загинув, а пропав безвісти». Пізніше деякі російські ЗМІ підтвердили смерть Соколова.

Як повідомлялось, у серпні міністр оборони Росії призначив тимчасово виконувачем обов’язків командувача Чорноморським флотом РФ віце-адмірала Віктора Соколова. З 2020 року  він очолював Військово-морську академію імені адмірала Кузнєцова. Після закінчення військового училища у 1985 році служив на різних флотах, у 2013-2020 роках обіймав посаду заступника командувача Північного флоту РФ.

Віктор Соколов (ліворуч) зі штандартом командувача Чорноморського флоту РФ Фото: пресслужба ЧФ РФ

З 3 травня 2019 року до серпня 2022 року часу командувачем Чорноморського флоту РФ був віце-адмірал Ігор Осипов. 11 серпня російські Telegram-канали повідомили, що Осипова знято на посаді командувача після вибухів на військовому аеродромі «Саки» біля Новофедорівки.

В окупованому Севастополі 7 жовтня відбулася церемонія передачі штандарту командувача Чорноморським флотом РФ призначеному на цю посаду віце-адміралу Віктору Соколову. Він замінив на цій посаді попереднього командувача Ігоря Осипова, звільненого в серпні після вибухів на аеродромі «Саки» біля Новофедорівки, внаслідок яких морська авіація ЧФ РФ втратила половину бойових літаків.

Як повідомляв ЦЖР, вночі 13 вересня 2023 року в результаті ракетної атаки по Севморзаводу в окупованому Севастополі пошкоджено два російські кораблі, які перебували на ремонті: великий десантний корабль «Минск» та підводний човен «Ростов-на-Дону» проєкту «Варшавянка».

Як повідомлялось, 22 вересня 2023 року в окупованому Севастополі був завданий ракетний удар по штабу Чорноморського флоту РФ у центрі міста. Ракети запустили льотчики Повітряних Сил ЗСУ.  До влучного удару ракетного удару Повітряних Сил ЗСУ по штабу Чорноморського флоту РФ призвела вдала операція Сил спеціальних операцій ЗСУ.

Центр журналістських розслідувань публікував серію матеріалів Тут може бути «бавовна» про російські об’єкти в окупованому Криму, які є потенційними легальними військовими цілями для ЗСУ. Вони адресовані цивільному населенню – громадянам України у Автономній Республіці Крим і Севастополі, аби вони могли убезпечити себе і триматись від них подалі.

Читайте три частини розслідувань про військові об’єкти окупантів у Севастополі: «Тут може бути «бавовна»: Севастополь. Північна сторона», «Тут може бути «бавовна»: Севастополь. Гори та море» та «Тут може бути «бавовна». Севастополь: бухти і місто».

Ракетна атака Сил оборони воєнно-морської бази РФ в окупованому Севастополі матиме відчутні технічні наслідки для окупаційної армії, в ефірі програми «Питання національної безпеки» з Валентиною Самар заявив Павло Лакійчук, керівник безпекових програм Центру глобалістики «Стратегія ХХІ».