У Нідерландах відкрили меморіал пам’яті жертв катастрофи MH17 на Донбасі

У нідерландському Ейндховені відкрили Меморіал пам'яті жертв катастрофи літака рейсу MH17, який збили в небі над Донбасом в 2014 році.

Про це повідомило українське посольство, передає Центр журналістських розслідувань.

«Трагедія MH17 об’єднала нас. Ми завжди будемо пам’ятати і робити все, щоб залучити відповідальних до правосуддя», – заявили в посольстві.

Нагадаємо, родичі жертв катастрофи рейса MH17 виграли справу в американському суді, що дає їм право на компенсацію в сотні мільйонів доларів США.

Як повідомлялося, 17 липня 2014 року в Донецькій області поруч із селищем Шахтарськ в зоні бойових дій було збито Боїнг-777 «Малайзійських авіалііній», що слідував рейсом MH17 «Амстерлам-Куала-Лумпур». Всі 298 осіб, які перебували на борту літака, загинули.

28 вересня 2016 року об’єднана слідча група (JIT) з розслідування катастрофи рейса MH17, збитого над Донбасом у 2014 році, заявила, що ракета комплексу ЗРК Бук, що потрапила в літак, була привезена з Росії і випущена з території, підконтрольної терористам. Бук зробив постріл ракетою російського виробництва, після чого повернувся на територію РФ, говориться у висновках слідства.

5 червня 2017 року уряд Нідерландів оголосив рішення про те, що кримінальне провадження у справі збиття літака малайзійських авіаліній рейсу MH17 буде проводитися в рамках національної юрисдикції Нідерландів. Цей механізм притягнення винних до відповідальності був відпрацьований державами-учасниками Спільної групи з розслідування – Австралією, Малайзією, Бельгією, Нідерландами і Україною.

17 червня 2017 року Bellingcat до третьої річниці трагедії опублікувала звіт про катастрофу рейсу МН17, в якому міститься висновок, що літак Малазійських авіаліній був збитий 17 липня 2014 року в небі над Донбасом з російського зенітно-ракетного комплексу (ЗРК) «БУК».

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine