Балуху на 15 діб продовжили перебування в ШІЗО російської колонії

Незаконно засуджений в окупованому Криму український активіст Володимир Балух в листі української активістці з Латвії Тетяні Лазде повідомив, що йому продовжили на 15 діб перебування в штрафному ізоляторі російської колонії.

Його тримають в одиночній камері ШІЗО, він постійно мерзне, ночами прокидається від холоду, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

«А ось мою вишиванку разом з футболкою «з козаком» разом з іншими речами відпрацювали (віджали, вкрали, присвоїли шахрайським шляхом – все визначення вірні) в Керченській ІК-2 так звані співробітники», – повідомив Балух.

Нагадаємо:

  • 18 лютого українського активіста етапували з СІЗО Сімферополя. Балуха вивезли з окупованого Криму в російський Краснодар, причому без речей.
  • З 29 березня Володимир Балух знаходиться у виправній колонії №4 міста Торжок в Тверській області РФ.
  • 4 квітня Балуха помістили в штрафний ізолятор колонії – до 19 квітня. У ШІЗО ув’язненних тримают в строгих умовах на хлібі і воді.
  • В кінці квітня «Верховний суд Криму» прийняв рішення, яке продовжує час перебування Балуха в російській колонії. «Суд» ухвалив не зараховувати час, проведений політв’язнем в СІЗО, як день за півтора, а вважати цей термін як день за день, хоча ч.3 ст. 2 КК РФ говорить, що час тримання особи під вартою зараховується в строк позбавлення волі з розрахунку один день за півтора дня відбування покарання у виправній колонії загального режиму.
  • Балух в листі російській активістці Юлії Лоренц розповів, в яких нестерпно важких умовах утримується в штрафному ізоляторі колонії №4 міста Торжок Тверської області РФ.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine