Ощадбанк нагадав про нюанси продовжених карт ВПЛ

Ощадбанк повідомив, що платіжні картки внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які обслуговуються за тарифним пакетом «Мій рахунок», і термін дії яких закінчується під час карантину, не блокуватимуться до 1 березня 2021 року: у таких карт зберігаються базові можливості, але є і обмеження. Коли людина забере у відділенні свою нову (перевипущену) картку, то платіжна карта, термін дії якої був продовжений, стане неактивною відразу після активації нової платіжної картки.

Ощадбанк

Фото: epravda.com.ua

Як повідомляється на сайті фінустанови, Ощадбанк продовжує перевипуск карт за графіком і доставляє їх в відділення.

Якщо ви отримали SMS від Ощадбанку, то ваша перевипущена карта вже в відділенні;

Якщо переселенець не зміг забрати свою нову карту в відділенні, він може і далі знімати кошти та розраховуватися своєю старою карткою до 1 березня 2021 року.

Що можна:

 • платити в магазинах за допомогою магнітної стрічки або чіпа;
 • розраховуватися Apple Pay або GPay безконтактно або в інтернеті, якщо картка була додана в додатки раніше;
 • розраховуватися в інтернеті на сайтах, де не потрібно верифікація 3D Secure;
 • користуватися карткою в банкоматах, в тому числі для зняття готівки;
 • користуватися додатком «Ощад 24/7»: робити онлайн платежі, перекази, оплачувати комунальні та інші. Якщо людина ще не зареєстрований в додатку, то можна це зробити зараз.

Які обмеження:

 • за допомогою цієї карти можна зняти гроші в касі в відділенні банку (в POS-терміналі);
 • не можна розрахуватися цією карткою безконтактно в POS-терміналі/банкоматі;
 • розрахуватися в інтернеті, якщо сайт пропонує пройти 3D Secure верифікацію (зараз цей момент в процесі настройки);
 • частина банкоматів інших банків може не підтримувати операції з такими картками. В такому випадку пропонують повторити спробу в іншому банкоматі, бажано – в банкоматі Ощадбанку.

«На жаль, не всі банки встигли налаштувати свої банкомати і POS-термінали, адже продовження дії карт – це екстрена ситуація, якої ніхто не очікував. Тому просимо з розумінням ставитися до таких моментів і повторити спробу в іншому найближчому терміналі», – пояснили в банку.

Як повідомлялося, Ощадбанк продовжив дію платіжних карток внутрішньо переміщених осіб (ВПО), термін дії яких спливає під час карантину, до 1 березня 2021 року.

Ощадбанк призупинив знищення карт пенсіонерів-переселенців, які ті не отримали через заблоковані ОРДЛО пункти пропуску: багато пенсіонерів з березня 2020 року не можуть потрапити на підконтрольну української влади територію. Карти пенсіонерів-переселенців, які перевипустити, можуть зберігатися в відділеннях банку до 31 березня 2021 року.

В Ощадбанку пояснили, що для того, щоб потрапити на прийом до фахівця банку для отримання платіжної картки, яка одночасно є електронним пенсійним посвідченням (ЕПП), переселнці та інші клієнти банку не повинні надавати результати тесту на коронавірус.

Нагадаємо:

 • Ощадбанк нараховує в повному обсязі і вчасно усі кошти на рахунки пенсіонерів зі статусом ВПО, які зараз через карантинні обмеження не можуть виїхати з окупованого Донбасу на підконтрольну українській владі територію. Пенсії очікують своїх власників і будуть доступні при першому їхньому зверненні.
 • ВПО за послугу СМС-інформування в Ощадбанку оплачують 7 грн на місяць. Крім того, з 1 грудня вони можуть знімати пенсії без комісії у банкоматах та відділеннях банку.
 • Ощадбанк роз’яснив, в яких випадках інформація про внутрішньо переміщених осіб передається до Пенсійного фонду України для перевірки.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine