За привласнення бюджетних коштів росіяни судитимуть колаборанта Андрія Чуйкова, псевдоректора створеного окупантами в Мелітополі «вишу»

Південь
Андрій Чуйков, колаборант. Фото: окупаційний телеграм-канал

Колишнього незаконно призначеного окупантами «ректора» «Мелитопольского государственного университета» Андрія Чуйкова росіяни судитимуть за привласнення бюджетних коштів у сумі 870 тисяч рублів.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на окупаційну силову структуру «Следком Запорожской области».

«Завершено розслідування кримінальної справи стосовно колишнього ректора «Мелитопольского государственного университета». Його обвинувачують у привласненні бюджетних коштів (ч.3 ст.160 КК РФ)», – сказано в повідомленні окупаційних силовиків.

«Слєдком» вказує, що Андрій Чуйков із серпня 2022 року до 27 березня 2023 року видавав розпорядження про премії та інші фінансові заохочення собі і колегам з псевдовишу на загальну суму понад 870 000 рублів. 

Таким чином Чуйков тепер має не тільки підозри від українських правоохоронців  в державній зраді та колабораційній діяльності, а і «статтю» від росіян, яка передбачає штраф до 500 тисяч рублів або позбавлення волі до 6 років.

В травні 2022 року гауляйтер Євген Балицький підписав указ про створення «Мелитопольского государственного университета» на базі віджатого майна вишів окупованої території Запорізької області – Мелітопольського державного педагогічного університету, Таврійського державного агротехнологічного університету, Класичного приватного університету, Бердянського державного педагогічного університету.

«Ректором» об’єднаного вишу став Андрій Чуйков. Він до 2014 року працював у Харківському національному університеті внутрішніх справ, а став відомий після публічної відмови від посвідчення прямо під час мітингу Антимайдану. 

В квітні 2023 року Служба безпеки України повідомила Андрію Чуйкову про підозру у державній зраді та посяганні на територіальну цілісність України.

В червні 2023 року російське Мінобразованія призначило нового «ректора» «МелГУ» росіянина Ніколая Тойвонена.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter