Поки гауляйтер Філіпчук визнає нездатність окупантів відновити в Каховці електрику, його ексзаступник пропонує писати на нього доноси

Південь

Призначений окупантами гауляйтер Каховки Павло Філіпчук визнав нездатність росіян відновити в місті безперебійну подачу електроенергії, води і газу, а також мобільний зв’язок. Через це місцеві підприємці попереджають, що вже з 1 травня збираються припинити в місті торгівлю продуктами і закривати свій бізнес. Тим часом ексзаступник Філіпчука росіянин Раушан Жаркомбаєв пропонує писати на свого колишнього «шефа» доноси.

Про це повідомляє ЦЖР з посиланням на власні джерела.

Майже місяць окупована Каховська міська громада на Херсонщині потерпає від проблем з постачанням електроенергії, газу і води. Майже цілком відсутній у місті й мобільний зв’язок. На безкінечні перебої масово скаржаться місцеві мешканці, в тому числі й колаборанти. В місцевих чатах пишуть, що в значній частині Каховки світла і води взагалі немає більше двох тижнів. Тим часом в інших районах міста електроенергія і водопостачання з’являються лише час від часу.

«Коли з’явиться світло – нам не кажуть. Тому і ми, і всі наші сусіди, як могли, врятували свої продуктові запаси, а решту просто повикидали собакам – те ж м’ясо. Зберігати продукти ніде. Автобуси по місту вже кілька тижнів не ходять взагалі. Пересуватися можна виключно на таксі: до обіду вартість невеликої поїздки по місту становить 100 рублів (50 гривень), а після 12 години дня – 150 рублів. До сусідньої Нової Каховки теж немає ніякого громадського транспорту. Ось такий у нас тут «русскій мір» – вдерся без дозволу і знищив усе», – сказали ЦЖР мешканці Каховської громади.

Місцеві підприємці вже попередили окупаційну адміністрацію Каховки, що в разі не вирішення питання з електропостачанням будуть змушені закрити свій бізнес і припинити торгівлю продуктами вже з 1 травня. Вони дорікають, що гауляйтер міста Павло Філіпчук повністю самоусунувся від вирішення питання зі світлом і на всі питання дає одну відповідь: «в усьому винні фашисти».

«Днями підприємці збиралися і запитували у Філіпчука, коли буде світло. Він лише розводив руками і казав, що у росіян немає запчастин ремонтувати пошкоджену мережу і немає навіть банального мастила для трансформаторів – немає геть нічого. Підприємці попередили, що працювати на генераторах не будуть, адже тоді ціни на продукти доведеться піднімати як мінімум у два рази. Але, схоже, Філіпчуку це було абсолютно нецікаво», – розповіли джерела ЦЖР.

Тим часом колишній заступник Філіпчука Раушан Жаркомбаєв, росіянин з депресивного сибірського села Тайожний Красноярського краю Раушан Жаркомбаєв у місцевих чатах звернувся до мешканців Каховки з проханням писати доноси на свого колишнього «шефа».

«Якщо ви знаєте про якісь порушення «глави» Філіпчука, або його мами чи батька, пишіть мені в особисті. Все буде конфіденційно. Уникнути покарання у них не вийде», – написав Раушан Жаркомбаєв.

Утім, мешканці Каховки не сприйняли всерйоз звернення чужинця з Сибіру. Тим більше, що тих, хто наважиться критикувати ставленика росіян Павла Філіпчука окупанти цілком можуть кинути на підвал, а то й вбити.

Як повідомляв ЦЖР, Павло Філіпчук нещодавно прогнав пенсіонерів, які прийшли до нього з питанням про тривалу відсутність в місті електроенергії, води і газу. Сам гауляйтер тим часом почав збирати гроші на нібито закупівлю систем радіоелектронної боротьби для трансформаторних підстанцій. Хоча, за словами свідків, інфраструктуру електромереж і газопостачання в Каховці знищують і розстрілюють самі російські військові.

Через проблеми з водою окупанти почали забороняти садити і поливати городи мешканцям лівобережної Херсонщини.

Як відомо, Павло Філіпчук закликав комунальників Каховки відпрацьовувати за отримувані ними російські продукти, електроенергію і воду. А в разі спроби виїхати з міста, пригрозив усіх їх звільнити, залишити без їжі, оголосити «зрадниками Росії» і передати їхні дані на всі українські сайти. «Будете есть траву», – погрожував комунальникам Філіпчук.