До комісії з питань помилування РФ передали клопотання матері Сенцова

Життя
Людмила Сенцова, матір українського режисера, політв'язня Олега Сенцова Фото: hromadske.ua

Адвокат українського політв’язня Олега Сенцова Дмитро Дінзе передав клопотання про помилування від матері Олега Людмили Сенцової до комісії з питань помилування на території Ямало-Ненецького автономного округу РФ.

Про це повідомила сестра політв’язня Наталія Каплан, передає Центр журналістських розслідувань з посиланням «Громадське».

Вона розповіла, що спочатку клопотання про помилування Сенцова направили до приймальні адміністрації президента РФ, проте там так і не відповіли, хоча обіцяли розглянути його.

Сестра Олега Сенцова висловила сумніви щодо ймовірності його звільнення.

«Я не можу сказати, що це прискорить процес звільнення, тому що на попереднє звернення вони взагалі ніяк не відреагували», – заявила Каплан.

Раніше сестра українського режисера Олега Сенцова Наталія Каплан повідомила, що стан політв’язня катастрофічно поганий.

Адвокат політв’язня Олега Сенцова Наталія Добрева закликала РФ перевести режисера на лікування до Сімферополя, для виконання рішення ЄСПЛ.

Нагадаємо, 9 червня відбулася телефонна розмова президентів України і РФ Петра Порошенка і Володимира Путіна, під час якої була досягнута домовленість, що найближчим часом омбудсмени обох країн відвідають ув’язенних громадян.

Людмила Денісова та її російська колега Тетяна Москалькова розраховують відвідати по 34 ув’язнених на територіях обох країн.

15 червня Людмила Денісова прибула в місто Салехард і попрямувала в Лабитнангі, де в колонії утримується Сенцов, проте їй відмовили у візиті. Більш того, уповноважений з прав людини в РФ Тетяна Москалькова заявила, що Денисова знаходиться на території Ямало-Ненецького автономного округу в порушення досягнутих домовленостей.

 Денісова публічно закликала російську Уповноважену з прав людини Тетяну Москалькову подати на ім’я президента РФ Володимира Путіна клопотання про помилування українського режисера Олега Сенцова, засудженого в РФ за сфабрикованим звинуваченням.