Євросоюз закликав РФ звільнити українських політв’язнів

Життя
Олег Сенцов в колонії російського міста Лабитнангі 9.08.2018 Фото: Facebook

Євросоюз закликає РФ звільнити українського режисера Олега Сенцова, який 100 днів тому оголосив голодування в російській колонії, а також інших незаконно утримуваних у РФ і окупованому Криму українських політв’язнів.

«100 днів голодування у в’язниці, стан здоров’я Олега Сенцова швидко погіршується. ЄС закликає Росію негайно звільнити його і всіх незаконно засуджених українських громадян в Росії і на Кримському півострові», – заявив глава представництва ЄС в Україні Хью Мінгареллі.

21 серпня омбудсмен РФ Тетяна Москалькова виключила можливість обміну голодуючого вже 100 днів Олега Сенцова.

У Києві та в інших містах по всьому світу 21 серпня пройшла акція «Солідарність з Олегом Сенцовим»: український політв’язень голодує в російській колонії вже 100 днів.

15 серпня комісія з питань помилування в Ямало-Ненецькому автономному окрузі РФ відхилила два клопотання про помилування Сенцова.

У Кремлі продовжують наполягати, що Сенцов повинен просити про помилування сам.

Нагадаємо, 9 серпня з дозволу Олега Сенцова опубліковані його фотографії з російської колонії. Стан здоров’я українського політв’язня, який тримає голодовку з вимогою звільнити всіх українських в’язнів Кремля, знову погіршився, у нього стався третій криз.