Завдано наймасштабнішого удару по енергоінфраструктурі України, енергосистема працює стабільно – Укренерго

Війна
Фото: facebook.com/npcukrenergo

Внаслідок ракетної атаки 21-22 березня по енергетичній інфраструктурі України завдано наймасштабнішого удару за всю історію, проте енергосистема загалом продовжує працювати стабільно. Водночас поки енергетики усуватимуть наслідки атак, у п’ятницю можуть бути обмеження енергопостачання в різних регіонах, зокрема, на лівобережній Україні.

Про це повідомив голова НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький в ефірі національного телемарафону, передає Інтерфакс-Україна.

«Це була найбільша, напевно, за весь час атака по енергосистемі України. Вона характеризується тим, що було застосовано комбіновані засоби ураження, тобто, не лише крилаті ракети, але також «шахеди» і балістичні ракети. Атака була здійснена по різних регіонах України, по теплових і гідроелектростанціях, а також по магістральних підстанціях, якими управляє «Укренерго», – сказав Кудрицький.

За його словами, є пошкодження енергооб’єктів у багатьох регіонах.

«Особливо дісталося місту Харків – тут масштаб пошкоджень більший, ніж в інших регіонах. Ми зараз працюємо разом із колегами з обленерго та іншими операторами критичної інфраструктури над швидким планом відновлення електропостачання для міста», – зазначив керівник компанії.

Він попередив, що загалом поки енергетики усуватимуть наслідки атак, у п’ятницю можуть бути обмеження енергопостачання в різних регіонах, зокрема, на лівобережній Україні.

«Це контрольовані обмеження енергоспоживання, вони необхідні енергетикам для того, щоб енергосистема працювала цілісно і для того, щоб ми могли відновити безпечно роботу тих енергетичних об’єктів, які були вражені», – пояснив Кудрицький.

За його словами, безпосередньо атака на ДніпроГЕС теж є найбільшою атакою на цей об’єкт за весь час і ворог мав на меті повністю вивести гідроелектростанцію з ладу – на ДніпроГЕС наразі тривають роботи з оцінки пошкоджень.

«Наразі немає інформації щодо ризиків щодо прориву дамби – пошкодження великі, проте вони стосуються безпосередньо гідроелектростанції в плані виробництва електроенергії», – уточнив очільник «Укренерго».

За його словами, «Укренерго» протягом дня планує залучити технічну допомогу імпорту електроенергії.

«Нам потрібно ще оцінити характер і масштаб наслідків атаки по енергооб’єктах після того, як зняли тривогу, однак той обсяг енергообладнання та персонал, який працює на енергооб’єктах – його достатньо, щоб виконувати відновлювальні роботи», – прокоментував Кудрицький.

Він наголосив, що енергосистема працює стабільно, вона не втратила своєї цілісності, і незважаючи на безпрецедентний масштаб атаки, питання відновлення електропостачання залишається лише питанням часу.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter