Ольга Махинько

Статті автора (17)
«Чорний список», сіра політика і правовий туман

Центр журналістських розслідувань уважно дослідив фактичний бік спекулятивної теми, яка збурила інформаційний простір в останні тижні. Мова про так званий «чорний список» СБУ-Мінкультури – Перелік, до якого занесені іноземні діячі, які створюють загрозу національній безпеці України. Ми детально проаналізували усі накази міністерства культури, якими, за зверненнями СБУ, іноземні діячі вносились до Переліку, і були трохи спантеличені. У…

Чи послабить закон про медіа тиск на «кримнашистів» і порушників кордону

28 грудня 2019 року  у Верховній Раді був зареєстрований законопроєкт «Про медіа». Стаття 124 проекту передбачає створення Переліку осіб, які становлять загрозу національній безпеці у сфері медіа. Громадськість побоюється, що таким чином буде скасовано чинний Перелік СБУ-Мінкультури, що включає переважно діячів культури – акторів, виконавців та письменників, які ведуть антиукраїнську діяльність чи незаконно відвідували окупований Крим. 

Багатостраждальні КПВВ: тендерна історія

«Чонгар» – один з трьох контрольних пунктів в’їзду-виїзду на адміністративному кордоні з тимчасово окупованим Кримом. Голова Херсонської області Юрій Гусєв пообіцяв президенту Володимиру Зеленському, який десантувався на межі з Кримом, побудувати режимні зони на КПВВ «Чонгар» та «Каланчак» до 15 листопада – до дня свого народження. А повністю завершити роботи до 20 грудня. В іншому…

Інвестиційні проекти для Херсонщини: концесія морського порту та система зрошення

29 жовтня на інвестиційному форумі «RE:THINK. Invest in Ukraine» в Маріуполі голова Херсонської Обласної державної адміністрації Юрій Гусєв представив два пріоритетні проекти для розвитку області  – це концесія Херсонського морського порту та запровадження інноваційної системи зрошення.

Без Prozorro: як використовують міжнародну допомогу для переселенців

В Україні зареєстровано близько 1,385 млн внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованих територій Донбасу та Криму. Найбільша проблема переселенців – житло. За даними дослідження представництва ООН в Україні, лише 12 відсотків із них мають власну оселю на новому місці проживання, решта винаймає будинки, квартири чи кімнати. Два ж відсотки опитаних переселенців досі мешкають у центрах…

Всеукраїнська аграрна Рада: Що відомо про організаторів акцій проти аграрної реформи

Новий уряд подав на розгляд парламенту законопроект, який має скасувати мораторій та запустити продаж аграрних земель. Обласними центрами пройшла хвиля акцій протесту, яка фінішувала під Верховною Радою України. Ініціатором усіх цих акцій була маловідома досі громадська організація – громадська спілка «Всеукраїнська аграрна Рада» (ВАР). Журналісти Центру журналістських розслідувань вирішили дізнатися, хто очолює цю спілку, хто…

На що витрачають кошти екологічних фондів Донецької області

Три металургійні заводи, вісім заводів машинобудування і теплова електростанція. Це перелік підприємств-забруднювачів довкілля, що знаходяться у Краматорську Донецької області. За даними міністерства екології, Краматорськ вже 20 років входить до переліку найбільш екологічно забруднених міст України. Законодавство передбачає, що для фінансування програм і заходів охорони та покращення довкілля створюються екологічні фонди – на державному та місцевому…

«Ремонт провалу»: найдорожчі недобудови Краматорська

Краматорськ – невелике місто на Сході України. Після того, як Донецьк та Луганськ були окуповані, саме Краматорськ став адміністративним центром Донецької області. Крім нового статусу, у 2016 році місто отримало додатково 600 мільйонів гривень. Це так звані перерозподілені кошти – залишки на казначейських рахунках окупованих населених пунктів, які перерахували містам і районам на підконтрольній території…

Камоцці в окупації

20 червня 2019 року Європейський Союз вчергове продовжив санкції проти Росії за спробу незаконної анексії українського Криму. Секторальні санкції Євросоюзу з 2014 року забороняють європейським компаніям та громадянам країн ЄС придбання активів та відкриття нових підприємств в окупованому Криму, інвестувати та кредитувати кримський бізнес, експортувати вироблені на півострові товари. Попри це, як виявило не одне…

Е-декларування: нульовий рівень

Реформа децентралізації полягає у делегуванні значних владних повноважень із центру до місцевого рівня, до органів місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад. В тому числі – і щодо розпорядження землею та коштами громад, обсяги яких значно зростають. Із підвищенням повноважень депутатів місцевого рівня має зростати і рівень їхньої підконтрольності громаді. Однак, як показало розслідування,  до місцевого рівня…