Арбітражний суд Москви відмовився заарештовувати турбіни Siemens в Криму

Влада

Арбітражний суд Москви відмовився заарештувати в забезпечення позову концерну Siemens чотири газотурбінні установки (ГТУ) німецької компанії, які незаконно були доставлені в окупований Крим, що знаходиться під західними санкціями. Попереднє засідання суду призначене на 18 вересня.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію картотеки арбітражних справ на російському порталі «Електронне правосуддя».

Як зазначається в рішенні суду, 5 липня 2017 року компанія SIEMENS AKTIENGESELLSCHAFT подала позов про визнання недійсною угоди з ВАТ «ВО« Технопромекспорт », ТОВ« ВО «Технопромекспорт» і ТОВ «Сіменс технології газових турбін» про постачання 4 газотурбінних установок, які призначалися для Тамані, але були переправлені в Крим, а також заяву про вжиття забезпечувальних заходів у вигляді накладення арешту на (ГТУ і заборони на їх монтаж.

«Розглянувши заявлене SIEMENS AKTIENGESELLSCHAFT в порядку ст. 90 АПК РФ клопотання про ухвалення запитаних забезпечувальних заходів, суд не знаходить правових і документальних підстав для його задоволення», – йдеться в документі.

Також Арбітражний визначив, що попереднє судове засідання за позовом Siemens відбудеться 18 вересня 2017 року.

Газові турбіни Siemens у Камишовій бухті Севастополя Фото: Youtube TMPFM2

Нагадаємо, 5 липня агентство Reuters повідомило, що газові турбіни виробництва німецького концерну Siemens доставлені в окупований Крим для ТЕС, що будуються Росією на півострові, незважаючи на санкції ЄС, які забороняють європейським компаніям поставку до Криму енергетичних технологій. У дежконцерні «Ростех» повідомили, що його дочірня структура – компанія «Технопромекспорт» закупила чотири комплекти газотурбінних установок Siemens для кримських ТЕС, на вторинному ринку і провела їх модернізацію силами російських підприємств.

Ще дві турбіни і два генератора Siemens були незаконно доставлені в окуповану Феодосію морем з порту Кавказ компанією СОВФРАХТ.

7 липня Siemens заявив, що не буде обслуговувати газові турбіни свого виробництва, незаконно ввезені Росією в окупований Крим і проводить з цього приводу розслідування.

8 липня Reuters повідомив, одна з компаній, задіяних в установці і пусконалагодженні турбін на ТЕС в окупованому Криму – російське ЗАТ «Інтеравтоматика», в якому німецький концерн Siemens володіє 45,7% акцій.

Siemens подав до Арбітражного суду Москви позов проти компанії «Технопромекспорт» і петербурзького спільного підприємства «Сіменс технології газових турбін» з вимогою «запобігти подальшим поставкам до Криму і повернення раніше поставленого устаткування в початкове місце призначення – Тамань».

21 липня Siemens підтвердив незаконне переміщення чотирьох своїх газових турбін, призначених для проекту в Тамані, на територію окупованого Криму і заявив про призупинку поставок генеруючого обладнання за діючими контрактами з держкомпаніями РФ. Концерн вийде зі складу ЗАТ «Интеравтоматика», яка задіяна в установці турбін на ТЕС в Криму.

28 липня «Технопромекспорт» визнав, що поставив у окупований Крим газові турбіни Siemens після їхньої «модернізації».

4 серпня Рада ЄС внесла до списку санкції, введених проти Росії, трьох росіян і три російські компанії, відповідальних за незаконну поставку газових турбін Siemens в окупований Крим.