Siemens змінить роботу з клієнтами РФ після незаконного постачання його турбін в Крим

Німецький концерн Siemens в подальшому планує «обачно» вживати заходів щодо співпраці з російськими клієнтами після незаконного постачання його газових турбін для електростанцій в окупованому Криму всупереч європейським санкціям і без згоди виробника.

Фото: Reuters

Про це повідомив головний виконавчий директор Siemens Джо Кезер німецькому журналу Spiegel, передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на телеканал Громадське.

«У будь-якому випадку сформовані протягом понад 160 років наші довірливі стосунки з Росією були зіпсовані», – зауважив Кезер, підкресливши, що це (постачання турбін Siemens до Криму – ред.) було «не дріб’язковим проступком».

«З іншого боку, ціла країна з її лояльними і надійними клієнтами не може бути піддана загальному осуду», – додав головний виконавчий директор концерну.

У Siemens, на його думку, «повинні думати про сотні й тисячі працюючих на заводах людей, які втрачають роботу», коли німецька компанія «занадто гостро реагує» на те, що трапилося. «Тому потрібна обачність», – зазначив Кезер.

Однак в Siemens, за його словами, після історії з постачанням турбін в Крим «зробили висновки». «Ми вже діємо», – сказав Кезер.

Як один із таких заходів він назвав вихід німецької компанії зі спільного підприємства з «Силовими машинами» – «Сіменс технології газових турбін», в якому, як уточнив Кезер, Siemens залишив тільки «наглядовий персонал».

«Крім того, ми вивчили всіх партнерів і ліцензіатів у Росії. У майбутньому ми зберігатимемо фактичне право розпоряджатися поставленим клієнтам обладнанням доти, поки не буде встановлена його подальша доля або воно буде під’єднане до мережі», – розповів Кезер, підкресливши, що з подібною концепцією також повинен буде погодитися «відповідний партнер».

Нагадаємо, 5 липня агентство Reuters повідомило, що газові турбіни виробництва німецького концерну Siemens доставлені в окупований Крим для ТЕС, що будуються Росією на півострові, незважаючи на санкції ЄС, які забороняють європейським компаніям поставку до Криму енергетичних технологій. У дежконцерні «Ростех» повідомили, що його дочірня структура – компанія «Технопромекспорт» закупила чотири комплекти газотурбінних установок Siemens для кримських ТЕС, на вторинному ринку і провела їх модернізацію силами російських підприємств.

7 липня Siemens заявив, що не буде обслуговувати газові турбіни свого виробництва, незаконно ввезені Росією в окупований Крим і проводить з цього приводу розслідування.

Siemens подав до Арбітражного суду Москви позов проти компанії «Технопромекспорт» і петербурзького спільного підприємства «Сіменс технології газових турбін» з вимогою «запобігти подальшим поставкам до Криму і повернення раніше поставленого устаткування в початкове місце призначення – Тамань».

21 липня Siemens підтвердив незаконне переміщення чотирьох своїх газових турбін, призначених для проекту в Тамані, на територію окупованого Криму і заявив про призупинку поставок генеруючого обладнання за діючими контрактами з держкомпаніями РФ. Концерн вийде зі складу ЗАТ «Интеравтоматика», яка задіяна в установці турбін на ТЕС в Криму.

28 липня «Технопромекспорт» визнав, що поставив у окупований Крим газові турбіни Siemens після їхньої «модернізації».

4 серпня Рада ЄС внесла до списку санкції, введених проти Росії, трьох росіян і три російські компанії, відповідальних за незаконну поставку газових турбін Siemens в окупований Крим.

Арбітражний суд Москви відмовився заарештувати в забезпечення позову концерну Siemens чотири газотурбінні установки (ГТУ) німецької компанії, які незаконно були доставлені в окупований Крим. 

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine