Дочка «Ростеху» подала зустрічний позов до Siemens по угоді з турбінами, перевезеними в Крим

Новини
Фото: Reuters

ТОВ «Технопромекспорт» – дочірня структура держконцерну «Ростех» – заявив в Арбітражному суді Москви зустрічний позов до німецького концерну Siemens, зажадавши визнати частково недійсним договір між «Сіменс технології газових турбін» і ВАТ «Технопромекспорт» на постачання турбін, які згодом незаконно були перевезені в окупований Крим.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію агентства РІА Новини.

«Просимо визнати недійсними пункти … договору від 10 березня 2015 року», – сказав представник «Технопромекспорту». При цьому зміст пунктів на засіданні не був оголошений.

Суд оголосив перерву на півгодини для ознайомлення представників Siemens з представленими «Технопромекспортом» документами. Після цього в засіданні була оголошена перерва до 18 жовтня.

Нагадаємо, 5 липня агентство Reuters повідомило, що газові турбіни виробництва німецького концерну Siemens доставлені в окупований Крим для ТЕС, що будуються Росією на півострові, незважаючи на санкції ЄС, які забороняють європейським компаніям поставку до Криму енергетичних технологій. У дежконцерні «Ростех» повідомили, що його дочірня структура – компанія «Технопромекспорт» закупила чотири комплекти газотурбінних установок Siemens для кримських ТЕС, на вторинному ринку і провела їх модернізацію силами російських підприємств.

7 липня Siemens заявив, що не буде обслуговувати газові турбіни свого виробництва, незаконно ввезені Росією в окупований Крим і проводить з цього приводу розслідування.

Siemens подав до Арбітражного суду Москви позов проти компанії «Технопромекспорт» і петербурзького спільного підприємства «Сіменс технології газових турбін» з вимогою «запобігти подальшим поставкам до Криму і повернення раніше поставленого устаткування в початкове місце призначення – Тамань».

21 липня Siemens підтвердив незаконне переміщення чотирьох своїх газових турбін, призначених для проекту в Тамані, на територію окупованого Криму і заявив про призупинку поставок генеруючого обладнання за діючими контрактами з держкомпаніями РФ. Концерн вийде зі складу ЗАТ «Интеравтоматика», яка задіяна в установці турбін на ТЕС в Криму.

28 липня «Технопромекспорт» визнав, що поставив у окупований Крим газові турбіни Siemens після їхньої «модернізації».

4 серпня Рада ЄС внесла до списку санкції, введених проти Росії, трьох росіян і три російські компанії, відповідальних за незаконну поставку газових турбін Siemens в окупований Крим.

Арбітражний суд Москви відмовився заарештувати в забезпечення позову концерну Siemens чотири газотурбінні установки (ГТУ) німецької компанії, які незаконно були доставлені в окупований Крим.