У справі про вбивство Шеремета підозрюваних досі немає – Нацполіція

Новини
Фото: hromadske.ua

В ході розслідування вбивства одного з керівників видання Українська правда Павла Шеремета допитано понад три тисячі свідків, однак підозрюваних досі не встановлено.

Про це заявив заступник начальника управління Головного слідчого управління Нацполіціі Олександр Ковтун під час громадських слухань щодо безпеки журналістів в Україні, передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на агентство Укрінформ.

«Вбивство Павла Шеремета. Його розслідування здійснюється безпосередньо Головним слідчим управлінням … На жаль, підозрювані особи на даний час не встановлені», – сказав Ковтун.

За його словами, поліцією проведений «значний обсяг» слідчих розшукових дій, відпрацьовуються різноманітні версії скоєння даного злочину і досудове розслідування триває.

Він додав, що в ході слідства були допитані понад трьох тисяч свідків.

Як повідомлялося, вранці 20 липня 2016 року в Києві в результаті вибуху машини загинув відомий журналіст Павло Шеремет. Автомобіль належав керівниці «Української правди» Олені Притулі, її в машині в момент вибуху не було.

Прокуратура Києва відкрила кримінальне провадження за фактом вбивства Шеремета. Вбивство кваліфіковано за ч.2 п.5 ст.115 КК України – (умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб), підслідність по якому віднесена до Нацполіціі. Раніше в Нацполіціі України заявляли, що в якості основної версії вбивства журналіста слідчі розглядають його професійну діяльність.

Журналісти з проекту «Слідство.Інфо» разом з колегами з міжнародної мережі OCCRP представили власне розслідування вбивства Павла Шеремета.

5 червня 2017 року ім’я Павла Шеремета внесли в Меморіал журналістам, загиблим при виконанні своїх професійних обов’язків, в Музеї новин «Newseum» в столиці США Вашингтоні.

12 липня Міжнародний Комітет захисту журналістів (CPJ) представив у Києві спеціальний звіт про вбивство Павла Шеремета. Комітет повідомив про відсутність конкретних результатів в даному розслідуванні і рекомендував Україні задіяти всі необхідні ресурси для встановлення організаторів цього злочину.

20 липня в Києві прошла акція пам’яті «Рік без Павла», присвячена річниці загибелі Павла Шеремета. Її учасники вимагали від влади розслідувати вбивство журналіста.

Головне слідче управління Нацполіції засекретило всі судові рішення у справі про вбивство Павла Шеремета для захисту життя осіб, «які беруть участь у кримінальному судочинстві».