У Криму захист по «справі 26 лютого» клопоче про допит Чубарова і Чийгоза

Новини
Алі Асанов і Мустафа Дегерменджи Фото: qha.com.ua

В окупованому Криму на засіданні «Центрального райсуду» Сімферополя по «справі 26 лютого» адвокати подали клопотання про допит голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова і його заступника Ахтема Чийгоза.

Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook кореспондент Радіо Свобода, передає Центр журналістських розслідувань.

«Сторона захисту клопотала про виклик до суду і допит як свідків Ахтема Чийгоза та Рефата Чубарова. А також про отримання з Верховного суду Криму копії протоколу засідань і вироку Ахтему Чийгозу», – написав Наумлюк.

У свою чергу адвокат Едем Семедляєв уточнив виданню Крим.Реаліі, що «суддя» заявив про витребування протоколу і вироку Чийгозу, щоб перевірити потерпілого на прізвище Івкін.

«Центральний районний суд не знайшов цього потерпілого. Саме його ставлять у вину в звинуваченні Алі Асанову. Суд ніякої відповіді на даний момент не дав», – сказав Семедляєв.

За його словами, «суд» взяв перерву для винесення рішення за клопотаннями до 11:00 20 листопада.

Нагадаємо, 26 лютого 2014 року біля кримського парламенту відбулися два мітинги – за збереження територіальної цілісності України, організований Меджлісом кримськотатарського народу, і сепаратистський мітинг прихильників «Русского единства». Організаторами заходів виступили голова Меджлісу Рефат Чубаров і лідер «Русского единства» Сергій Аксьонов. Тоді в результаті тисняви і сутичок двоє людей загинули.

29 січня 2015 року слідчий комітет Росії порушив за цим фактом кримінальну справу. Російськими силовиками в окупованому Криму був затриманий заступник голови Меджлісу Ахтем Чийгоз за підозрою «в організації і участі в масових заворушеннях 26 лютого 2014 року». 15 квітня по цій же «справі» був заарештований Алі Асанов, 7 травня в селі Грушівка під Судаком – Мустафа Дегерменджі.

20 червня 2016 року «Верховний суд Криму» ухвалив рішення розділити «справу 26 лютого» і судити його фігурантів окремо. Справу Чийгоза як «організатора» масових заворушень розглядав «Верховний суд Криму», справи інших п’ятьох фігурантів: Мустафи Дегерменджі, Алі Асанова, Арсена Юнусова, Ескендера Емірваліева і Ескендера Кантемирова, передані в «Центральний райсуд» Сімферополя.

Правозахисники вважають «справу 26 лютого» юридично нічим не обґрунтованою і розглядають її як інструмент політичного переслідування. При цьому, за участь у подіях 26 лютого заарештовані тільки активісти, опозиційні до діючої «влади» Криму.

11 вересня 2017 року «Верховний суд Республіки Крим» засудив заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза до 8 років позбавлення волі в колонії загального режиму. Його звинуватили в «організації масових заворушень» під час мітингу за територіальну цілісність України 26 лютого 2014 року, напередодні окупації Криму РФ. 

3 жовтня 2017 року «Центральний райсуд» Сімферополя продовжив до 7 грудня домашній арешт фігурантів «справу 26 лютого» Алі Асанову і Мустафі Дегерменджі.

25 жовтня засуджених окупантами в Криму заступників голови Меджлісу Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза видали Туреччині. 26 жовтня вони зустрілися в Анкарі з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом.

27 жовтня Умеров і Чийгоз прилетіли з Анкари до Києва. Голова Меджлісу Рефат Чубаров повідомив, що вони будуть жити і працювати в Києві.