Кримський правозахисник Машаріпов заявив, що його катували в ФСБ

В окупованому Росією Криму житель Ялти, правозахисник Юнус Машаріпов, заарештований за звинуваченням у нібито виготовленні вибухового пристрою, заявив про тортури з боку співробітників ФСБ, які змусили його обмовити себе.

Правозахисник Юнус Машаріпов Фото: qha.com.ua

Про це повідомляє Радио Свобода з посиланням на заяву Машаріпова, яку він направив президенту України Петру Порошенко, передає Центр журналістських розслідувань.

Правозахисник розповів, що 27 вересня 2017 року невідомі напали на нього, побили, а потім доставили в будівлю управління ФСБ в Ялті, де його допитували про часті поїздки на материкову Україну.

На допиті він повідомив, що з 2014 року він займався правозахисною діяльністю, «повідомляючи організаціям про порушення прав дітей, інвалідів, пенсіонерів». Після цього Машаріпова почали бити і катувати електричним струмом. Правозахисник стверджує, що йому довелося обмовити себе. У свідченнях, які, за словами Машаріпова, були отримані під тортурами, він вказав, що був «агентом СБУ і виконував їх завдання». Його змусили повторити покази під запис відеокамери, знявши при цьому кілька дублів.

Проти Машаріпова було порушено кримінальну справу за звинуваченням у виготовленні вибухового пристрою, який, судячи з матеріалів справи, було виявлено в результаті обшуку в 50 метрах від храму Архістратига Михаїла на Севастопольському шосе.

27 вересня Машаріпов був заарештований «Ялтинською міською судом» на два місяці. Під час засідання правозахисник заявив про тортури, однак реакції «суду» не було. Від дачі показань Машаріпов відмовився на підставі 51-ї статті Конституції РФ.

«На даний момент співробітники ФСБ загрожують мені розправою, поміщенням в психлікарню на все життя через те, що за статтею 51 я відмовився від даних мною показань внаслідок тортур», – зазначив правозахисник.

Нагадаємо, 13 вересня 2017 року в Криму в селищі Нижньогірський російські силовики провели обшук будинку місцевого жителя Рената Параламова, затримали його і вивезли в невідомому напрямку. Добу адвокатам не вдавалось виявити місцезнаходження Параламова. У поліції заявляли, що він в ФСБ, в якій це заперечували.

У другій половині дня 14 вересня Параламова знайшли жорстоко побитим у Сімферополі на автостанції «Восточная». Параламов розповів, що після затримання 13 вересня російські силовики його жорстоко катували, щоб змусити обмовити себе і інших людей. 15 вересня Параламов пройшов судово-медичну експертизу в Сімферополі.

15 вересня прокуратура АРК порушила кримінальне провадження за фактом тортур Параламова співробітниками ФСБ в окупованому Криму. На початку листопада прокуратура повідомила про підозру екс-співробітнику СБУ, а нині – ФСБ Росії в окупованому Криму, який причетний до викрадення і тортур Рената Параламова.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine