Фірташ переводить кримські активи на нову компанію – ЗМІ

Бізнесмен Дмитро Фірташ планує перевести кримський бізнес на нову компанію - ТітанАктів. Таким чином, компанія хоче уникнути проблем з бізнесом через судові позови.

Про це виданню LIGA.net розповів менеджер однієї з компаній холдингу Group DF, що об’єднує активи Фірташа, передає Центр журналістських розслідувань.

“Цією компанією стане ТитанАктив. Компанія вже уклала ряд договорів про експорт діоксиду титану (основна продукція Кримського Титану)”, – розповів менеджер однієї з компаній холдингу.

Видання повідомляє, що російський держбанк ВТБ банкротить кримський бізнес Фірташа через неповернення кредитного боргу у майже 40 мільйонів доларів.

18 листопада банк подав в Арбітражний суд Москви позов про визнання неплатоспроможною місцевої компанії Титанові інвестиції, в оренді у якої знаходиться майновий комплекс Юкрейніан Кемікал Продактс Фірташа.

Перше засідання суду в Москві за позовом ВТБ про банкрутство відбудеться 13 лютого 2018 року. Крім того, повідомляється, що Госпсуд Києва призначив розгляд справи по стягненню $39,4 млн боргу Юкрейніан Кемікал Продактс і Титанових інвестицій на 11 грудня.

Видання зазначає, що переведення активів Кримського Титана на нову компанію може не тільки допомогти Фірташу позбутися боргових претензій ВТБ, а й частково вирішить проблему забезпечення підприємства сировиною.

Нагадаємо, що після анексії Криму Кримський титан був перереєстрований в Києві і перейменований в Ukrainian Chemical Products. Його майновий комплекс переданий в оренду компанії Титанові інвестиції, зареєстрованої в Москві, яку контролює Фірташ. Завод виробляє діоксид титану і добрива.

Раніше повідомлялося про те, що російський банк ВТБ подав позов в Арбітражний суд Москви з вимогою стягнути $ 39,4 млн заборгованості з компанії Ukrainian Chemical Products (Київ, раніше – Кримський титан), яка належить українському бізнесменові Дмитру Фірташу.

Як повідомлялося, незабаром після анексії Криму РФ Дмитро Фірташ заявив, що зареєструє «Кримський титан» в Росії. В кінці квітня 2014 року юридичну адресу кримського підприємства було перереєстровано на Київ, зі створенням його філії в Криму. 17 червня 2014 року в Москві було зареєстровано ТОВ «Титанові інвестиції», яке орендує завод «Кримський титан» з працевлаштуванням його робітників. Засновником компанії виступає ТОВ ЛЕТАН ІНВЕСТМЕНТС ЛІМІТЕД, зареєстрована на Кіпрі, на яку оформлена головна холдингова компанія Фірташа – австрійська Group DF International.

17 жовтня 2016 року президент України підписав указ про продовження і розширення санкцій щодо посібників анексії Криму, до якого  включено зареєстроване в Москві ТОВ «Титанові інвестиції» Дмитра Фірташа.

Про те, як працюють санкції читайте в проекті Центру журналістських розслідувань “Бізнес на два фронти і в обхід санкцій”: Як працюють санкції: «Кримський Титан».

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine