Керченських моряків для перетину кордону через «Чонгар» без документів привезли ті ж дипломати РФ – речник ДПСУ

Екіпаж судна «Норд» вночі 9 квітня прибув на автомобілях дипломатичного корпусу Російської Федерації на КПВВ «Чонгар» на адміністративній межі з Кримом. Українські прикордонники не пропустили моряків на окупований півострів, оскільки у них не було паспортів громадян України.

Про це Громадському радіо розповів речник Державної прикордонної служби України Олег Слободян, передає Центр журналістських розслідувань.

«Це сталося сьогодні вночі, десь біля першої години, ці самі мікроавтобуси на дипломатичних російських номерах, які намагалися проїхати на КПВВ «Гоптівка» з нашими громадянами – екіпажем судна «Норд», з’явилися в районі КПВВ «Чонгар». Але прикордонники, поспілкувавшись з водіями і зрозумівши, що екіпаж не має необхідних документів для перетину адмінмежі, попередили, що шансів перетнути адмінмежу у них немає», — розповів речник.

Він додав, що після цього попередження члени екіпажу не стали заїжджати на територію КПВВ, а повернулися на материкову Україну. За даними ДПСУ, моряки зупинилися в готелі в одному із міст біля адмінмежі з Кримом. «Вони намагалися проїхати через КПВВ, думали, якщо ми їх не пропустили на «Гоптівці», то підемо на якісь домовленості зі своєю совістю і зможемо це зробити на КПВВ «Чонгар». Звісно, законодавство за цей період не змінилося. Ми можемо пропустити громадян України на територію окупованого півострова, але для цього потрібні внутрішні документи», — наголосив речник. ДПСУ не відомо про нібито спробу інших українських відомств домовитися з російськими дипломати, про що заявляв представник президента.

8 квітня російські дипломати у автомобілях з дипномерами вночі здійснили спробу вивезти членів команди «Норд», затриманого в Азовському морі, через автомобільний пункт пропуску «Гоптівка», що на Харківщині. За спробу перетину державного кордону України без відповідних документів  на порушників складено адмінпрротоколи за статтею 204-1 КУпАП.

Як повідомлялось, 25 березня в Азовському морі українські прикордонники зупинилисудно «Норд» під прапором РФ за  порушення Порядку виїзду з тимчасово окупованої території України – закритого для судноплавства порту Керч. 10 членів екіпажу – мешканців Керчі мали при собі паспорти громадян РФ, видані після анексії Криму, які не визнаються Україною.

Прокуратура АРК відкрила кримінальне провадження, на судно накладено арешт. 

31 березня капітану судна «Норд» Володимиру Горбенку повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332-1 КК України (порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї). Членів екіпажу було притягнено до адміністративної відповідальності, 10 квітня вони мають бути допитані СБУ у справі капітана.

6 квітня суд Херсона арештував Горбенка на 45 діб з правом внесення застави у 35 240 гривень. Застава була внесена адвокатом у другій половині того ж дня, однак підтвердження платежу не було отримано і Горбенко лишився під вартою.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine