Співробітники СІЗО в Криму погрожують розправою голодуючому Володимиру Балуху – правозахисник

Співробітники сімферопольського СІЗО погрожують розправою засудженому в Криму українському політв'язню Володимиру Балуху, який вже півтора місяці продовжує свою голодовку, протестуючи проти незаконного вироку.

Про це повідомив експерт Кримської правозахисної групи Володимир Чекригін, передає Центр журналістських розслідувань.

«Нам відомо, що охорона СІЗО періодично погрожує розправою Балуху за його дії. Вони кажуть йому, що він, рано чи пізно, буде покараний. Зараз до нього приходять з обшуками в нічний або ранковий час. Проводити обшуки можна, але в певні години або в екстрених випадках. Таким чином вони не дають йому відпочити», – сказав Чекригін виданню Крим.Реаліі.

Як повідомлялось, 16 сiчня 2018 року в Криму «Роздольненський районний суд» засудив українського активіста Володимира Балуха за обвинуваченням в нібито «зберіганні боєприпасів» до 3 років і 7 місяців колонії-поселення і штрафу в розмірі 10 рублів.

14 березня 2018 року «Верховний суд Криму» змінив в частині покарання вирок «Роздольненського районного суду» Володимиру Балух, зменшивши йому термін покарання на 2 місяці. 19 березня активіст оголосив безстрокове голодування через незаконний вирок.

19 березня «Роздольненський районний суд» обрав для Володимира Балуха запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до 19 червня в кримінальній справі за обвинуваченням в нібито «дезорганізації діяльності» Роздольненського ІТТ. 5 квітня «Верховний суд Криму» залишив без змін запобіжний захід у вигляді арешту для активіста.

МЗС України вимагає допустити до Володимира Балуха українських лікарів.

Нагадаємо, 22 серпня 2017 року в Криму проти Володимира Балуха порушили ще одну кримінальну справу нібито за напад на начальника Роздольненського ІТТ, який сам ображав і вдарив українця. 6 грудня 2017 року Володимиру Балуху окупанти вручили постанову про притягнення як обвинуваченого за ч.2 ст.321 КК РФ (дезорганізація діяльності установ, що забезпечують ізоляцію від суспільства). Обвинувачення висунуто врамках кримінальної справи, порушеної під час утримання активіста в СІЗО Сімферополя.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine