Прокуратура АРК скерувала до суду обвинувальний акт відносно «екс-міністра охорони здоров’я» Криму

Прокуратура АРК і Головне управління СБУ в АРК завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо колишнього глави «міністерства охорони здоров'я» окупованого Криму Петра Міхальчевського, підозрюваного в державній зраді та посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України (ст.110 і 111 ККУ).

Колишній «міністр охорони здоров'я Криму» Петро Міхальчевський у Херсонському міськсуді Фото: RFE/RL

Як повідомляє прес-служба прокуратури АРК, 25 червня обвинувальний акт спрямований до Апеляційного суду Києва для вирішення питання про визначення підсудності та подальшого розгляду по суті, передає Центр журналістських розслідувань.

«Досудовим розслідуванням встановлено, що обвинувачений, перебуваючи на вказаній посаді, надавав допомогу окупаційній владі шляхом сприяння в організації проведення незаконного референдуму про незалежність півострова, а також схиляння мешканців Криму в набутті громадянства Росії, що підтверджується отриманими доказами, зокрема, висновками експертиз (портретної і лінгвістичної), показаннями свідків», – йдеться в повідомленні.

21 червня Херсонський міський суд продовжив до 5 липня термін утримання під вартою колишньому «міністру охорони здоров’я Криму» Петру Михальчевському, підозрюваному в державній зраді.

Нагадаємо, 5 січня 2018 року СБУ повідомила, що виявила в Києві колишнього «міністра охорони здоров’я Криму» Петра Міхальчевського і провела обшук в місці його проживання. У нього було вилучено паспорт громадянина РФ, «службове посвідчення» за підписом «глави» Криму Сергія Аксенова та інші документи, що підтверджують його співпрацю з окупаційною «владою» Криму. Міхальчевський підписав вручену йому підозру в скоєнні злочину за ст. 111 КК України (державна зрада).

8 січня Херсонський міський суд обрав запобіжний захід Міхальчевському у вигляді утримання під вартою строком на один місяць. 24 квітня Херсонський міськсуд продовжив арешт Міхальчевському до 24 червня.

Координатор Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник зазначила, що Міхальчевський може бути причетний до дискримінації кримчан. Очолюючи «міністерство охорони здоров’я» на півострові в 2014 році, він проводив політику доступності медичної допомоги тільки власникам паспорта Росії.

Слідство опрацьовує і факти, опубліковані в матеріалі Центру журналістських розслідувань щодо участі Міхальчевського в політичний діяльності в окупованому Криму. Екс-«міністр» виявився одним із засновників Кримського регіонального відділення російської політичної партії «Патриоты России». Її кримський осередок був терміново створений влітку 2014 року – напередодні вересневих «виборів» до «Госсовєта Криму».

Міхальчевський був «міністром охорони здоров’я» окупованого Криму з 28 лютого по 10 червня 2014 року.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine