У Севастополі рибалок українського судна «ЯМК-0041» випустили з прикордонуправління ФСБ – адвокат

Новини
Затримане українське риболовецьке судно «ЯМК-0041» у Криму Фото: iz.ru

У Севастополі чотирьох рибалок українського судна «ЯМК-0041», незаконно затриманого біля берегів окупованого Криму, випустили з території прикордонного управління ФСБ в Балаклаві, де їх утримували без пред’явлення обвинувачення. Вони припинили голодування.

Про це виданню Крим.Реаліі розповів адвокат українських рибалок Еміль Курбедінов, передає Центр журналістських розслідувань.

«Чотирьох моряків випустили з території прикордонного управління. Зараз вони знаходяться на території Севастополя, підшукали собі там житло. Далі вони їхати не можуть. Наскільки мені відомо, голодування вони припинили», – сказав Курбедінов.

За його словами, найближчим часом сторона захисту планує зустрітися з українськими рибалками і визначитися з подальшими діями.

Як повідомлялось, 4 травня 2018 року прикордонний корабель РФ затримав в Чорному морі біля окупованого Криму українське риболовецьке судно «ЯМК-0041» з Очакова з п’ятьма членами екіпажу на борту за нібито «незаконний промисел камбали-калкана у виключній економічній зоні РФ». Судно і моряків доставили на півострів.

У Держприкордонслужбі України заявили, що судно «ЯМК-0041» мало необхідні дозволи на вилов риби в межах територіального моря, або 12-мильної морської зони. Однак судно не оформлялося для виходу за лінію держкордону України.

МЗС України зажадало від РФ звільнити українське риболовецьке судно «ЯМК-0041» і його екіпаж. Прокуратура АРК порушила кримінальне провадження за фактом незаконного позбавлення волі моряків судна «ЯМК-0041».

Олег Слободян, помічник глави Держприкордонслужби України в ефірі програми «Питання національної безпеки», телепроект Центру журналістських розслідувань,  заявив, що РФ господарює в Чорному і Азовському морях, контролює акваторію анексованого Криму і захоплює українські судна разом з екіпажами. Державна прикордонна служба поки що не може своїми силами протистояти беззаконню РФ в українських територіальних водах.

ФСБ порушила кримінальну справу за звинуваченням у браконьєрстві щодо капітана українського судна «ЯМК-0041» Віктора Новицього за ч.3 ст.256 КК РФ (незаконний видобуток (вилов) водних біологічних ресурсів, вчинений особою з використанням свого службового становища). На судно накладено арешт.

«Суд» продовжив до 8 липня арешт капітана «ЯМК-0041» Віктора Новицького. При цьому четверо моряків судна, громадяни України Геннадій Отичко (10.11.1976), Руслан Скрипник (04.10.1988), Сергій Калиниченко (01.06.1967), Олег Блок (16.03.1965) незаконно утримуються без пред’явлення обвинувачення в «Прикордонному Управлінні ФСБ по Республіці Крим» в Балаклаві під Севастополем.

24 червня стало відомо, що четверо моряків українського судна «ЯМК-0041» відмовилися від їжі.