Латвія зажадала від РФ негайно звільнити Олега Сенцова

Новини
Олег Сенцов в колонії російського міста Лабитнангі 9.08.2018 Фото: Facebook

Міністерство закордонних справ Латвії приєдналося до вимог інших країн до Росії звільнити утримуваного в російській в’язниці українського режисера з Криму Олега Сенцова.

Відповідну заяву опубліковано на сайті МЗС Латвії, передає Центр журналістських розслідувань.

«Латвія приєднується до численних закликів посадових осіб і представників галузі культури демократичних країн світу і повторно вимагає від Росії негайно і без попередніх умов звільнити Олега Сенцова, якого протиправно тримають у в’язниці. Протестне голодування Сенцова триває вже понад 100 днів. Стан його здоров’я стрімко погіршується, і кожен наступний день укладення наближає українського режисера до критичної межі», – йдеться в заяві.

Зовнішньополітичне відомство Латвії нагадує, що Росія повинна дотримуватися взятих на себе зобов’язань у сфері міжнародного права та прав людини.

Раніше міністр закордонних справ Латвії Едгар Ринкевич закликав Росію негайно і без попередніх умов звільнити з ув’язнення голодуючого в російській колонії українського режисера Олега Сенцова.

Держдепартамент США пригрозив РФ новими санкціями у разі смерті Сенцова.

21 серпня вимоги звільнити Сенцова в черговий раз озвучили США і Євросоюз.

21 серпня омбудсмен РФ Тетяна Москалькова виключила можливість обміну голодуючого вже 100 днів Олега Сенцова.

У Києві та в інших містах по всьому світу 21 серпня пройшла акція «Солідарність з Олегом Сенцовим»: український політв’язень голодує в російській колонії вже 100 днів.

15 серпня комісія з питань помилування в Ямало-Ненецькому автономному окрузі РФ відхилила два клопотання про помилування Сенцова.

У Кремлі продовжують наполягати, що Сенцов повинен просити про помилування сам.

Нагадаємо, 9 серпня з дозволу Олега Сенцова опубліковані його фотографії з російської колонії. Стан здоров’я українського політв’язня, який тримає голодовку з вимогою звільнити всіх українських в’язнів Кремля, знову погіршився, у нього стався третій криз.