У РФ повторно відмовилися розглядати прохання архієпископа Климента про помилування Сенцова

Новини
Олег Сенцов 9.08.2018 Фото: Facebook

У Росії комісія з питань помилування на території Ямало-Ненецького автономного округу вдруге відмовилася прийняти клопотання архієпископа Сімферопольського і Кримського УПЦ КП Климента про помилування українського режисера Олега Сенцова, який вже 107-й день проводить голодовку в колонії міста Лабитнангі.

Про це повідомляє Кримська правозахисна група з посиланням на лист комісії, спрямований у відповідь на особисте звернення архієпископа Климента до президента РФ, передає Центр журналістських розслідувань.

Комісія зазначає, що згідно з Указом президента РФ №1500 від 28 грудня 2001 року, для початку процедури помилування український політв’язень Олег Сенцов повинен самостійно звернутися до президента Росії Володимира Путіна з відповідним проханням в письмовій формі і передати його адміністрації виправної установи, в якій він нині перебуває. І вже після цього до заяви Сенцова можуть докласти «будь-які документи або матеріали, що мають істотне значення для вирішення питання про помилування».

Фото: crimeahrg.org

«За підсумками розгляду (заяви, вироку і характеристик на ув’язненого – ред.) складається висновок про доцільність застосування помилування і передається Губернатору Ямало-Ненецького автономного округу. Губернатор округу на підставі матеріалів і висновків Комісії приймає власне рішення і вносить подання Президенту Російської Федерації про доцільність застосування помилування до даного засудженому», – написано в документі.

У листі також повідомляється, що Сенцова поінформували про надходження до Комісії з питань помилування на території Ямало-Ненецького автономного округу клопотання архієпископа Климента про помилування українського режисера.

Фото: crimeahrg.org

Владика Климент повідомив Кримської правозахисній групі, що отримав аналогічну відповідь на прохання прискорити розгляд звернення матері Олега Сенцова про помилування сина, яке він відправив 8 серпня в комісію про помилування Ямало-Ненецького автономного округу РФ.

Як повідомлялося, 22 червня Людмила Сенцова написала президенту РФ Володимиру Путіну клопотання про помилування сина.

17 липня російський кінокритик, фестивальний куратор Олексій Медведєв передав до адміністрації президента РФ звернення матері Олега Сенцова з проханням про його помилування.

8 серпня адвокат Сенцова Дмитро Дінзє передав клопотання про помилування від матері Олега Людмили Сенцової в комісію з питань помилування на території Ямало-Ненецького автономного округу РФ.

У Кремлі заявили, що для початку процедури помилування українського політв’язня Олега Сенцова, він має самостійно звернутися до президента РФ Володимира Путіна з відповідним проханням.

15 серпня стало відомо, що комісія з питань помилування на території Ямало-Ненецького автономного округу не прийняла два клопотання про помилування голодуючого українського режисера Олега Сенцова від його матері Людмили Сенцової та архієпископа Сімферопольського і Кримського УПЦ КП Климента.

Двоюрідна сестра Сенцова Наталія Каплан зявила, що український режисер не буде просити президента РФ Володимира Путіна про помилування.