Світ стурбований через зростання агресивних дій Росії в Азовському морі – Волкер

Спецпредставник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер зазначає, що світ стурбований через зростання агресивних дій Росії в Азовському морі, де ситуація після незаконної окупації Криму стала «дуже небезпечна».

Спецпредставник Держдепу США по Україні Курт Волкер Фото: VOA

Про це американський дипломат заявив в інтерв’ю Голосу Америки, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

«Це дуже небезпечно. Росія, звичайно, має власну юридичну інтерпретацію, з огляду на анексію Криму. Вони вважають, що володіють територіальними водами та мають захищати міст, який побудували до Криму. Решта світу розглядає це, як українські прибережні й міжнародні води і занепокоєна посиленою військово-морською присутністю і зростанням її (Росії – ред.) агресивності в Азовському морі», – сказав Волкер.

Однак, за його словами, це не означає, що Росія готується до агресії. «Хоча ми завжди маємо бути до цього готові», – додав спецпредставник Держдепу США.

При цьому він наголосив він, у разі, якщо російська агресія матиме місце «реакція буде така як сьогодні, а саме підтримка України і санкції проти Росії, закриття прогалин щодо оборонних можливостей України, невизнання російської анексії Криму».

Як повідомлялось, з 30 квітня Берегова охорона Прикордонної служби ФСБ РФ почала зупиняти в Керченській протоці для огляду та ідентифікації екіпажу судна, які прямують в порти України на Азовському морі.

21 травня Росія обмежила судноплавство в Азовському морі до 23 травня, посилаючись на проведення в регіоні бойових стрільб.

22 травня Борис Бабін заявив, що стрільби і навчання, через які Росія обмежила судноплавство в Азовському морі, є демонстративною ескалацією російської агресії проти України, загрозою торговельному мореплавству і рибальству. Він зазначив, що цьому сприяють і до сих пір чинні угоди України з РФ за якими судна РФ мають право перебувати в будь-якій точці Азовського моря, включаючи затоку Сиваш.

З 1 червня до 1 вересня Україна за заявкою Збройних Сил закрила деякі райони Азовського моря через проведення військових навчань. Зокрема, були закриті райони на схід від Маріуполя, біля Широкино, в районі Мелекіно і Білосарайської коси, а також на схід від Бердянська.

29 червня Командувач ВМС України Ігор Воронченко заявив, що ВМСУ відпрацювали контрзаходипроти незаконних дій РФ в Азовському морі, яка обмежує судноплавство в українські порти на Азові.

17 липня президент Петро Порошенко наказав керівництву Збройних сил вжити заходів для припинення провокацій Росії щодо незаконноЇ зупинки та огляду українських та іноземних суден, які прямують через Керченську протоку в українські порти в Азовському морі.

15 серпня у Держдепі США заявили, що дії Росії в Азовському морі, що перешкоджають міжнародному судноплавству, є спробою дестабілізувати Україну.

Начальник Генштабу ЗС України Віктор Муженко заявив, що ВМСУ посилять свою присутність в Азовському морі через незаконні дій Росії щодо обмеження міжнародного судноплавства. Крім того, будуть проведені заходи для зміцнення оборони узбережжя Азова.

Віце-адмірал Сергій Гайдук, командувач Військово-Морських Сил України в 2014-2016 роках, вважає, що дії РФ на Азовському і Чорному морях свідчать, що вона планує відсікти Україну від моря, перетворивши її з морської держави в континентальну.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine