Україна почала переміщення на Азовське море бронекатерів ВМСУ

Новини
Фото: Facebook Юрій Лавренюк

Україна з метою посилення військово-морської присутності почала переміщення на Азовське море  малих броньованих артилерійських катерів українських Військово-Морських Сил.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook заступник міністра інфраструктури України Юрій Лавренюк, передає Центр журналістських розслідувань.

«Вчора, на виконання доручення президента України, за неодноразовими зверненнями міністра інфраструктури Володимира Омеляна, з метою посилення військової присутності ВМС України в акваторії Азовського моря та недопущення незаконних зупинок суден зі сторони країни-агресора, котрі прямують до Маріупольського та Бердянського морських торгівельних портів, в Бердянському МТП був спущений на воду перший бронекатер ВМСУ в Азовському морі «Лубни» (проект Гюрза-М). Вже найближчим часом він буде не один», – написав Лавренюк.

Фото: Facebook Юрій Лавренюк

Трохи пізніше заступник міністра повідомив, що на на АЗов також перекинутий з Чорного моря бронекатер ВМСУ «Кременчук».

«З сьогодні, з 07.15 ранку, в акваторії Бердянского морського порту вже несуть службу два бронекатери, «Лубни» и «Кременчук»», – зазначив Лавренюк.

Фото: Facebook Юрій Лавренюк

Як повідомлялось, з 30 квітня Берегова охорона Прикордонної служби ФСБ РФ почала зупиняти в Керченській протоці для огляду та ідентифікації екіпажу судна, які прямують в порти України на Азовському морі.

21 травня Росія обмежила судноплавство в Азовському морі до 23 травня, посилаючись на проведення в регіоні бойових стрільб.

22 травня Борис Бабін заявив, що стрільби і навчання, через які Росія обмежила судноплавство в Азовському морі, є демонстративною ескалацією російської агресії проти України, загрозою торговельному мореплавству і рибальству. Він зазначив, що цьому сприяють і до сих пір чинні угоди України з РФ за якими судна РФ мають право перебувати в будь-якій точці Азовського моря, включаючи затоку Сиваш.

17 липня президент Петро Порошенко наказав керівництву Збройних сил вжити заходів для припинення провокацій Росії щодо незаконноЇ зупинки та огляду українських та іноземних суден, які прямують через Керченську протоку в українські порти в Азовському морі.

Міністр інфраструктури України Володимр Омелян вважає, що РФ буде й надалі посилювати блокування судноплавства в Азовському морі шляхом необґрунтованих перевірок українських та іноземних суден, зменшуючи таким чином вантажообіг портів Бердянська і Маріуполя з метою дестабілізувати економіку регіону. Тому РНБО має відпрацювати сценарій адекватних дій України у відповідь на незаконні дії РФ на Азові.

Начальник Генштабу ЗС України Віктор Муженко заявив, що ВМСУ посилять свою присутність в Азовському морі через незаконні дій Росії щодо обмеження міжнародного судноплавства. Крім того, будуть проведені заходи для зміцнення оборони узбережжя Азова.

28 серпня президент Петро Порошенко доручив МЗС України підготувати пропозиції для засідання РНБО України щодо ситуації в акваторії Азовського моря в зв’язку з незаконними діями Росії з обмеження міжнародного судноплавства.

6 вересня РНБО України прийняла рішення посилити військово-морську присутність у Азовському морі, створивши там корабельно-катерне угруповання ВМСУ з розвитком відповідної інфраструктури.