Окупанти оголосили в розшук кримчанина Параламова, якого катували в ФСБ

Кримського татарина Рената Параламова, якого жорстоко катували співробітники ФСБ в окупованому Криму, оголосили в розшук за нібито «оборот вибухових речовни і боєприпасів».

Ренат Параламов Фото: RFE/RL

Про це повідомляє на своїй сторінці в Facebook громадське об’єднання «Кримська солідарність», передає Центр журналістських розслідувань.

Про оголошення в розшук Параламова стало відомо 27 вересня в ході засідання «Кримського військового гарнізонного суду» в Сімферополі, на якому розглядалася скарга адвоката Еміля Курбедінова на відмову в порушенні кримінальної справи за заявою Рената Параламова про застосовані до нього тортури.

«Зі слів «судді» Ренат Параламов оголошений в розшук за статтею 222 КК РФ (Незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення або носіння зброї, його основних частин, боєприпасів). Клопотання сторони захисту було залишено без задоволення», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 13 вересня 2017 року в окупованому Криму в селищі Нижньогірський російські силовики провели обшук будинку місцевого жителя Рената Параламова, затримали його і вивезли в невідомому напрямку. Добу адвокатам не вдавалось виявити місцезнаходження Параламова. У поліції заявляли, що він в ФСБ, в якій це заперечували.

14 вересня Параламова знайшли жорстоко побитим у Сімферополі на автостанції «Восточная». Ренат Параламов розповів, що після затримання 13 вересня російські силовики його жорстоко катували, щоб змусити обмовити себе і інших людей. Його оглянули лікарі в міськлікарні №6 Сімферополя, потім його опитали співробітник поліції, яких викликали адвокати.

15 вересня Ренат Параламов пройшов судово-медичну експертизу в Сімферополі.

Прокуратура АРК порушила кримінальне провадження за фактом тортур кримчанина Рената Параламова співробітниками ФСБ в окупованому Криму.

У червні 2018 року адвокат Еміль Курбедінов повідомив, що в Криму проти Рената Параламова порушили дві кримінальні справи за статтями КК РФ про незаконний обіг вибухових речовин, боєприпасів.

Після всіх подій, що відбулися, Параламов разом з сім’єю переїхав на материкову частину України.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine