У Криму «суд» не дозволив синові фігуранта «справи диверсантів» Дудки бути громадським захисником батька

Новини
Олексій Бессарабов і Володимир Дудка

В окупованому Криму «Севастопольський міський суд» не дозволив синові фігуранта «справи диверсантів» Володимира Дудки Іллі бути громадським захисником батька.

Про це повідомляє Кримська правозахисна група з посиланням на родичів Володимира Дудки, передає Центр журналістських розслідувань.

«У «Севастопольському міському суді»29 жовтня 2018 року відбулося засідання у справі «українських диверсантів» Володимира Дудки і Олексія Бессарабова. Судове засідання проходило в закритому режимі. «Суддя» Кожевников відхилив клопотання захисту українця про залучення його сина Іллі Дудки в якості громадського захисника, так як «прокурор» виступив проти», – йдеться в повідомленні.

Як інформують правозахисники, на засіданні був допитаний в якості свідка обвинувачення засуджений раніше до трьох з половиною років колонії фігурант аналогічної «справи українських диверсантів» Олексій Стогній.

Для надання свідчень Стогнія доставили в Севастополь з виправної колонії №2 м.Керч.

Нагадаємо, 9 листопада 2016 року ФСБ РФ затримала в окупованому Севастополі українських громадян, яких російська спецслужба називає «членами диверсійно-терористичної групи Головного управління розвідки Міноборони України». Затримані Дмитро Штибліков, Олексій Бессарабов і Володимир Дудка нібито готували диверсійні акти в Криму.

Дмитро Штибліков в 2004 році був звільнений в запас з лав ЗС України і до 2014 року працював в Севастополі аналітиком в неурядовій організації Центр сприяння вивченню геополітичних проблем і євроатлантичного співробітництва Чорноморського регіону «Номос», що припинив діяльність після окупації Криму. Олексій Бессарабов також працював в центрі «Номос» експертом. Володимир Дудка – капітан 2-го рангу запасу, колишній командир корабля управління «Сімферополь» ВМС України.

18 травня 2017 року Дмитро Штибліков уклав досудову угоду зі слідством і визнав свою провину. Жодного з незалежних адвокатів до нього не допустили. 16 листопада 2017 року «Севастопольський міський суд» засудив Штиблікова до 5 років позбавлення в колонії строго режиму і штрафу в розмірі 200 рублів.

2 серпня в «Севастопольському міському суді» почався розгляд по суті «справи диверсантів» Володимира Дудки і Олексія Бессарабова, яких ФСБ обвинувачує в нібито підготовці «диверсій» на території півострова і незаконному зберіганні вибухових речовин.

20 вересня 2018 року «Севастопольський міський суд» продовжив арешт Володимиру Дудці і Олексію Бессарабову до 11 січня 2019 року.