РФ не надає конкретної інформації про здоров’я Сенцова – Денісова

РФ не надає конкретної інформації про стан здоров'я незаконно засудженого українського режисера, кримчанина Олега Сенцова після його виходу з голодування. В кінці листопада його планує відвідати адвокат, який зможе повідомити подробиці.

Олег Сенцов 9.08.2018 Фото: Facebook

Про це у вівторок, 13 листопада, повідомила журналістам Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на агентство Інтерфакс-Україна.

«У мене інформація від Москалькової (уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової – ред.) і Федотова (голови Ради з прав людини при президенті РФ Михайла Федотова – ред.) про те, що все нормально, він (Олег Сенцов – ред.) практично вийшов з наслідків голодування, у що віриться насилу, так як і до голодування він був нездоровий», – сказала Денісова.

При цьому вона підкреслила, що тієї інформації, якою вона отримує про стан здоров’я українця, «вірити неможливо».

«Ми сподіваємося, що скоро, в кінці листопада, туди поїде на чергове побачення адвокат. Може бути, від нього отримаємо більш точну інформацію», – зазначила омбудсмен.

За її словами, Сенцов продовжує перебувати в медичній палаті. «Принаймні, нас так інформують», – додала Денісова.

Як повідомлялось, 14 травня 2018 року Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів, які перебувають в Росії.

ЄСПЛ прийняв до розгляду скаргу незаконно засудженого в РФ Олега Сенцова.

5 жовтня Олег Сенцов повідомив у листі, що вимушений припинити голодування 6 жовтня, через загрозу примусового годування, оскільки стан його здоров’я оціюється як критичний. Режисер не знає, чи виживе, оскільки у нього почалися незворотні зміни внутрішніх органів.

Олег Сенцов попросив опублікувати його заповіт.

25 жовтня Олегу Сенцову присудили премію Європейського парламенту «За свободу думки» імені Андрія Сахарова. Церемонія нагородження має відбутися 12 грудня в Страсбурзі. До Європарламенту на вручення премії українському режисеру запросили його адвоката Дмитра Дінзє і сестру Наталію Каплан.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine